SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Viber spoločne s Mastercard spúšťa v Maďarsku okamžité prevody peňazí

Tlačové správy
0

Prevody peňazí najviac za niekoľko minút, a to i v nočných hodinách alebo cez víkend, ako novinku ponúka na maďarskom trhu chatovacia aplikácia Viber pod názvom Moneytou. Cieľom je sprístupniť ju od úplného začiatku klientom väčšiny maďarských bánk. Dlhodobým plánom je prienik i na ďalšie trhy vrátane Slovenskej republiky a používanie v celosvetovom meradle. Novinka využíva technológiu Send spoločnosti Mastercard a je výsledkom spolupráce medzi firmami Rakuten a Mastercard. Inovatívnu službu Moneytou vyvinula spoločnosť NeoPay.

S potešením oznamujeme nadchádzajúce spustenie služby Moneytou. Jedná sa o strategický projekt vyvinutý v Maďarsku, ktorý prináša jedinečné platobné riešenie všetkým tunajším užívateľom. Spolupráca s firmami Mastercard a NeoPay nám umožnila ponúkať maďarským občanom možnosť ľahko posielať, prijímať a prevádzať peniaze svojim rodinným príslušníkom a priateľom. A stačí k tomu len pár kliknutí v mobilnej aplikácii,“ hovorí Cristina Constandache, Chief Revenue Officer v spoločnosti Rakuten Viber.

Výhodou novinky je najmä bezpečné, rýchle a jednoduché posielanie a prijímanie peňazí. Prevedená čiastka sa pripíše k zostatku príjemcu a je možné ju minúť prostredníctvom platobnej karty alebo vybrať v hotovosti. Aby bola služba pre užívateľov ešte užitočnejšia, je možnosť si v aplikácii Viber zaregistrovať viac platobných kariet a následne si vybrať, ktorú pre transakciu použiť. Funkcia Moneytou bude užívateľom aplikácie Viber dostupná prostredníctvom samostatnej ikony.

„Spoločnosť Mastercard je dlhodobo pre mnoho spotrebiteľov prvou voľbou pri platení v kamenných obchodoch i online. V spolupráci s mnohými partnermi však Mastercard ponúka i rad ďalších inovatívnych platobných metód, vrátane Apple Pay, rôznych mobilných digitálnych peňaženiek, splátkových riešení Mastercard Installments či podpory riešenia otvoreného bankovníctva. Teraz sa k užívateľom dostáva i prelomová funkcia aplikácie Viber, ktorá je tak ďalším prírastkom medzi inovatívnymi riešeniami pre posielanie platieb medzi dvoma užívateľmi,“ uviedol riaditeľ spoločnosti Mastercard pre Maďarsko a Slovinsko Endre Eölyüs.

Novinka využíva technológiu Send spoločnosti Mastercard a je výsledkom spolupráce medzi firmami Rakuten a Mastercard. Inovatívnu službu Moneytou vyvinula spoločnost NeoPay.

Finančné a technologické zázemie pre službu Moneytou budú poskytovať spoločnosti Libra Internet Bank a Wirecard.

Bison & Rose

Všetky autorove články
Mastercard peniaze online banking internet web

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať