SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 Advertisement

Video: Budeme raz používať jetpacky a lietajúce kombinézy ala Ironman?

1

Známy investor v oblasti rizikového kapitálu Tim Draper urobil veľké investície do spoločností JetPack Aviation a Gravity Industries, zaoberajúcich sa výrobou jetpackov. Draper bol jeden z prvých investorov spoločností Tesla aj SpaceX. Gravity Industries propaguje svoju jetpackovú kombinézu Iron Man, ktorá umožňuje nositeľovi lietať vysokou rýchlosťou. Jetpack Aviation tiež vyvíja vlastnú podobnú súpravu. A pracuje aj na plne stabilizovanom lietajúcom autonómnom motocykli s názvom Speeder, ktorý môže prepravovať až dve osoby a dokáže dosiahnuť rýchlosť vyššiu ako 400 km/h.

Podľa Drapera obe spoločnosti prišli na to, ako urobiť túto technológiu praktickejšou, aby ktokoľvek mohol lietať a pristávať kdekoľvek. „Predstavte si, že si môžete jednoducho dať kombinézu, vzlietnuť a letieť tam, kam chcete. Myslím si, že technológia VTOL je to, čo všetci hľadáme,“ vyjadril sa Draper pre CNBC.

Zdroj: futurism.com.

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

neujme sa to, bude to drahé a náročné na ovládanie a vodičák reakcia na: Video: Budeme raz používať jetpacky a lietajúce kombinézy ala Ironman?

28.12.2020 14:12
podľa mňa sa to neujme, bude to drahé a náročné na vodičák, či ovládanie.. keď chceš lietať, musíš mať letecký vodičák a ten sa vybavuje dlho a draho
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať