Samsung_06 Samsung_06 Samsung_06 Advertisement

Video: Futuristický koncept pohonu bicykla bez reťaze

14

Spoločnosť CeramicSpeed, známa predovšetkým svojimi komponentmi hnacieho ústrojenstva znižujúcimi trenie, hľadá investorov, ktorí by sa postarali o spustenie výroby jej nevšedného bezreťazového pohonu Driven.. Koncept Driven bol predstavený už v roku 2018. Obsahoval hriadeľ s jedinečnou metódou prenosu pohonu, zahŕňajúcou ložiská zapadajúce do zubov prevodovky. Zámerom bolo výrazné zníženie trenia znížením počtu „absorpčných bodov“.

Teraz značka vytvorila spin-off spoločnosť s názvom Driven Technologies Inc. so sídlom v Boulderi, ktorej jediným zameraním je premena konceptu na skutočný produkt. Keď bol koncept prvýkrát predstavený, jeho dizajnéri tvrdili, že v porovnaní so sériovým pohonom Dura-Ace dokáže znížiť trenie o 49 percent. Neskôr predviedli aj mechanizmus radenia pre Driven, ktorý používal dômyselný dizajn „rozdeleného pastorka“. Išlo však len o statické zobrazenie, ktoré nebolo testované na ceste.

SWAN_042021

Výkonný viceprezident spoločnosti CeramicSpeed Martin Banke sa teraz vyjadril, že Driven vstupuje do poslednej fázy vývoja a treba finalizovať jeho výrobu vo väčšom rozsahu. Crowdfundingovú kampaň na Driven hostí platforma SeedInvest. Minimálna investícia je 1000 dolárov. Tvorcovia sa zaviazali, že ak získajú od drobných investorov aspoň 300 000 dolárov, rozbehnú sériovú výrobu.

Zdroj: bikeradar.com.

Redakcia

Všetky autorove články

14 komentárov

scam reakcia na: Video: Futuristický koncept pohonu bicykla bez reťaze

7.5.2021 08:05
To nie je koncept, ale technicky nezmysel. Akurat chcu ukradnut peniaze druhym na nic.
Reagovať

RE: scam reakcia na: scam

11.5.2021 17:05
Naposledy som toto riešenie videl v múzeu dopravy na motorke. Takže to určite nieje nezmysel.
Reagovať

RE: RE: scam reakcia na: RE: scam

11.5.2021 18:05
Tebe staci obrazok a nadpis v bulvari na to, aby si rozhodoval, co ma zmysel a co nie? Mas nejaku sajnu o tom ako sa sprava material, ake sily na neho posobia a vies ako funguje statika? Desiatky ludi na roznych strankach v komentoch napisali preco to je nezmysel. Ale IQ smeraka si bude tvrdit svoje.
Reagovať

RE: scam reakcia na: scam

10.5.2021 10:05
sám si technický nezmysel ... koncept je to práve veľmi dobrý, odstránia sa axiálne tlaky, ktoré vznikajú pri klasickej reťazovej prevodovke, rovnako týmto môžu získať väčšie rozpatie prevodov (teda rýchlostí), ktoré boli by pri obyčajnej prevodovke neboli možné ... ďalšia výhoda pre ľudí je bezúržbovosť, teda odstránenie reťaže - stačí to len trochu zakrytovať, aby to nechytalo toľko špiny a bolo to trochu bezpecnejšie proti zachyteniu a poraneniu ... a samozrejme musia výrazne klesnúť výrobné náklady aby to mohlo byť masovejšie ... ale je to veľmi zaujímavý koncept
Reagovať

RE: RE: scam reakcia na: RE: scam

3.6.2021 15:06
Koncept je o nicom. V kazdom momente je v zabere jeden maximalne dva zuby. Enormny odpor a zaber na material. Dlho to nevydrzi.
Porovnaj to s beznou kazetou, kde je retaz na polovici zubov ozubenieho kolieska. Pri prevodoch pre vysoky krutiaci moment moze byt retaz na 16-20 zuboch naraz! neporovnatelne so situaciou na tomto nezmysle.

Keramicke loziska nicomu nepomozu. Pozeral som nejake testy a keramicke loziska maju dokonca vacsi odpor nez kvalitne kovove. Pravda, niektore keramicke mozu byt bez mazadiel.

Co sa tyka ucinnosti- ten vrcavy rachot co to prdvadza skor hovori o vacsich mechanickych stratach.
BTW, toto nie je novinka. Mam pocit ze som to zazrel uz pred 10 rokmi na nejakom videu... zo Spezi?

RE: RE: scam reakcia na: RE: scam

10.5.2021 11:05
Ty mas co za IQ? 90? Ake znamky z matiky a fyziky v skole? Vedomosti ziadne vidno, ale drzost maximalnu odporovat mudrejsim. Precitaj si komenty pod videom alebo clankami, kde to tiez publikovali. Mozno pochopis dodatocne, ze je to nezmysel.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať