S_03PaletteBase S_03PaletteBase S_03PaletteBase Advertisement

Video: Grafénové tetovanie dokáže nepretržite monitorovať vaše mozgové vlny

2

Baruch „Boris“ Goldstein, spoluzakladateľ spoločnosti Brain Scientific, Inc., je náruživý tetovač. Jeho tetovačky však nie sú bežné: musia byť na hlave, sú zhotovené pomocou atramentu vyrobeného z grafénu a sú schopné snímať vaše mozgové vlny. Nové Brain E-Tattoo nepripomína tetovania, aké ste videli. Je to malá škvrna vo veľkosti poštovej známky, ktorá vyzerá ako kapsula s mikročipom pripevnená nad uchom nositeľa.

Hoci spoločnosť ju označuje ako tetovanie, je to skôr minimálne invazívna, implantovateľná 4-kanálová mikroelektroencefalografia (EEG) s grafénovými elektródami na nepretržité monitorovanie činnosti mozgu. No jedného dňa vám môže pomôcť zachrániť život. Takéto monitorovanie má minimálny dosah na každodenný život človeka. Grafénové elektródy Brain E-Tattoo sú pripojené k spomínanému mikro EEG, ktoré spracúva signály zo svojich senzorov a bezdrôtovo prenáša tieto dáta do cloudu.

AI nástroje Brain Scientific budú vykonávať nepretržitú analýzu zmien, ktoré prebiehajú v mozgu, aby naznačili všetko od hroziacich epileptických záchvatov po neurodegeneratívne ochorenia, ako je Alzheimerova choroba. Pred Brain E-Tattoo spoločnosť vytvorila NeuroCap, náhlavnú súpravu na EEG s 22 elektródami a 19 aktívnymi EEG kanálmi. Hoci zariadenie umožňovalo analýzu mozgových vĺn, jeho nosenie nebolo veľmi pohodlné. Nikto nechce mať čiapku s elektródami pri nákupe potravín či počas romantickej večere v reštaurácii.

Preto vzniklo Brain E-Tattoo, navrhnuté na dlhodobé sledovanie a nepretržitý zber údajov. Prístroj sa najprv zameriaval na predpovedanie blížiaceho sa epileptického záchvatu (jeho pôvodný názov bol E-Epileptica) prostredníctvom snímania elektrickej aktivity na pokožke hlavy, neskôr však spoločnosť rozšírila svoje ciele na sledovanie ďalších neurologických stavov vrátane Alzheimerovej choroby, mozgovej príhody a Parkinsonovej choroby. Skoršie povedomie o hroziacom záchvate alebo rozvíjajúcom sa neurologickom probléme by mohlo umožniť osobe prijať proaktívne opatrenia na zmiernenie negatívnych účinkov.

Zdroj: digitaltrends.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

ól inkluzív reakcia na: Video: Grafénové tetovanie dokáže nepretržite monitorovať vaše mozgové vlny

26.1.2021 17:01
dnes ťa dokážu odstaviť nano-elektródami v mieche, normálne dostaneš infarkt, zlyhá ti srdce a odpadneš v sekunde mŕtvy a môžeš ich zjesť nič netušiac pri romantickej večeri a ani o tom nemusíš vedieť - takto sa to dnes robí - miniaturizácia
Reagovať

RE: ól inkluzív reakcia na: ól inkluzív

26.1.2021 22:01
buuu buuu... :D Rychlo nasadit alobalovu ciapku.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať