SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement

Video: Pozrite si testovací let jednomiestneho eVTOL

Technológie
0

Švédsky startup Jetson uverejnil video svojho osobného vznášadla podobného Landspeederu z Hviezdnych vojen, letiaceho ponad kopce v Toskánsku. Spoločnosť dlho zdôrazňovala, že stavia prístupné lietadlo, ktorého pilotovanie by bavilo takmer každého. Na základe nového klipu to vyzerá, že sa jej to podarilo. V dvojminútovom klipe vidno, ako One vzlieta z trávnika toskánskej vily a krúži okolo neďalekého svahu porasteného stromami. Hoci nevidíme pilota, video ukazuje, aké manévrovateľné môže byť. Zdá sa, že jeho ovládanie je hračka.

Video ponúka viacero záberov z pohľadu pilota. Získate tak predstavu o tom, čo uvidíte, keď sa ocitnete za ovládacím panelom eVTOL. Naskytnú sa vám nádherné výhľady, ktoré ponúka jeho otvorený kokpit. Video bolo zverejnené pri príležitosti uplynutia šiestich mesiacov od prvého predstavenia modelu Jetson One pripraveného do výroby.

Jednomiestne vznášadla má jednoduchú konštrukciu a nevyžaduje si licenciu pilota, môže ho teda pilotovať prakticky ktokoľvek.  Poháňajú ho štyri rotory – dva vpredu a dva vzadu. Tie získavajú energiu z lítiovo-iónovej batérie. eVTOL môže dosiahnuť rýchlosť približne 100 km/h, čo by malo byť pre rekreačných letcov viac než dosť. Vznášadlo One, ktoré oficiálne predstaví monacké knieža Albert II. 8. júna, stojí 92 000 dolárov.

Zdroj: robbreport.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať