SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Vizitky online: 5 tipov, ako na ich výrobu

Tlačové správy
0

Chystáte sa na tlač vizitiek? Poradíme vám, ako na to. Vizitky sú skvelý propagačný materiál. Vďaka nim môžete urobiť dobrý prvý dojem.  V čom je lepšie popustiť uzdu fantázii a kde sa, naopak, oplatí držať osvedčených postupov? Aký vybrať materiál?

Prehľadnosť na prvom mieste

Myslite v prvom rade na to, že vizitka má byť prehľadná. Klient alebo obchodný partner sa v nej jednoducho zorientuje a bude vedieť, na aké číslo môže zavolať, alebo akú máte pracovnú pozíciu – a teda s akými otázkami sa na vás obrátiť.

A na čo sa zamerať pri výbere vizitky online?

Tlač vizitiek: Originalita sa oplatí

Pri výrobe vizitiek sa snažte odlíšiť od konkurencie – napríklad výberom papiera, pútavou grafikou alebo netradičným spracovaním.

Pamätajte si, že v jednoduchosti je krása. Aj keď to môže znieť ako klišé, pre grafiku to platí  stopercentne. Držte sa jemných línií a vyhnite sa všemožným kombináciám rôznych fontov, štýlov a podobne.

Vizitky radšej odlíšte napríklad zaoblenými rohmi alebo čiastočnými výsekmi. Tými môžete ozvláštniť aj logo.

Niektoré prvky zase fungujú najlepšie v osvedčenej klasike. Príkladom môžu byť napríklad rozmery. Medzi najobľúbenejšie formáty patria 85x55 mm alebo 90x50 mm, ktoré sa ľahko vojdu do vizitkovníka, peňaženky a diára.

Ako to urobiť, aby fungovala vizitka online?

Novinkou v oblasti tlače vizitiek je ich prepojenie s online prostredím. Skvelým spôsobom, ako to dosiahnuť, je umiestniť na vizitku QR kód. Pomocou neho tak môžete klientov alebo obchodných partnerov šikovne presmerovať napríklad na webové stránky, sociálne siete alebo do online kalendára, kde si môžu jednoducho rezervovať termín schôdzky.

Ak sa vám QR kód na vizitku nezmestí, môžete namiesto neho doplniť na tlačovinu adresu webových stránok alebo sociálnych sietí. Rýchlejším spôsobom je však použitie QR kódu, ku ktorému klientom stačí len inteligentný telefón alebo tablet s funkčným fotoaparátom a prístupom na internet.

Láska na prvý dotyk

Na vizitky je najlepšie používať papier s vyššou gramážou, ktorý je v porovnaní s mäkšími materiálmi odolnejší. Vybrať si tiež môžete lesklý, alebo matný papier. Oba majú výhody i nevýhody. Na lesklom papieri skvele vyniknú farby. Lesklé papiere sú v porovnaní s matnými odolnejšie. Na matnom papieri sa zase vyhnete odtlačkom prstov alebo odleskom.

Obľúbenou úpravou je parciálny 2D lak, vďaka ktorému vyniknú pri výrobe vizitiek dôležité detaily. Táto úprava sa najviac prejaví na tmavom pozadí. V ponuke niektorých tlačiarní, ako je napríklad Point4me, máte na výber z viacerých luxusných materiálov. Na vizitkách skvele vyzerá napríklad perleťový papier.

Tlač vizitiek online

Tlač vizitiek online je skvelé riešenie, keď chcete zefektívniť proces tlače. Všetky požiadavky totiž zadáte rýchlo do systému a vzápätí máte prehľad o cene, realizácii a termíne dodania celej objednávky.

A ak si nie ste istí, aký materiál bude pri tlači vizitiek vyzerať najlepšie, požiadajte tlačiareň o vzorkovník papiera. Point4me ho svojim zákazníkom posiela zdarma.

 

Zobrazit Galériu

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať