Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

Výrobca skútrov Vespa vie naučiť robota Spot sledovať svojho “pána”

2

Piaggio Group, výrobca obľúbených skútrov Vespa, oznámil, že môže vybaviť robota Spot od spoločnosti Boston Dynamics modulom, ktorý eliminuje potrebu jeho diaľkového ovládania. To znamená, že tento „robotický pes“ môže teraz sledovať svojho pána nezávisle od ľudského vstupu. Piaggio nazýva smart sledovací modul PFFTag, čo je skratka pre Piaggio Fast Forward Tag. Fast Forward je robotická divízia spoločnosti Piaggio, ktorá vytvorila kolesový robot Gita na prepravu nákladu.

Ten teraz môže komunikovať so Spotom a vytvoriť tak prapodivnú robotickú čatu. Môžete ich vidieť pochodovať v tomto videu. PFFTag bol vyvinutý v spolupráci so spoločnosťou Trimble. Modul využíva laserové skenovanie a senzory globálneho navigačného satelitného systému na navádzanie Spota podľa pokynov obsluhy. Môže dokonca sledovať svoje vlastné kroky po tej istej ceste bez potreby nasledovať človeka. Stačí, ak pracovník prikáže robotu, aby sa vrátil naspäť.

Zatiaľ čo mnoho robotov vrátane Spota v súčasnosti ovládajú operátori joystickom na mieste alebo zo vzdialeného miesta, inteligentná sledovacia technológia PFF umožňuje ľuďom viesť ďalšie roboty a stroje v dynamickom prostredí. Roboty s modulom PFFtag by v budúcnosti mohli pomáhať napríklad pracovníkom na stavbách prenášať ťažké zariadenia, zvyšovať efektivitu a zlepšovať ich bezpečnosť.

Zdroj gizmodo.com.au.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

co je to za debilina, chcem skuter, ktory ma odvezie, nie robotickeho psa, nech si robia reklamu inde reakcia na: Výrobca skútrov Vespa vie naučiť robota Spot sledovať svojho “pána”

9.4.2021 18:04
debilina totalna, moj skuter ma ma odviezt za babami, nie za robitickym psom
Reagovať

Radšej keby dali zľavu na skúter, nie takúto somarinu... reakcia na: Výrobca skútrov Vespa vie naučiť robota Spot sledovať svojho “pána”

5.4.2021 11:04
Radšej keby dali zľavu na skúter, nie takúto somarinu...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať