SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement

Windows AI Copilot by mohol úplne zmeniť používanie počítača

Bezpečnosť
2

Windows Copilot je nový osobný asistent AI, ktorý nahradí Cortanu v operačnom systéme. Softvér poskytuje pomoc v reálnom čase s úlohami, ako je tvorbu kódu, písanie e-mailov a vytváranie prezentácií. Copilot dokáže nahradiť množstvo funkcií webových aplikácií, ktoré sa používajú prostredníctvom prehliadača.

Môže napríklad zhrnúť vaše obľúbené webové stránky personalizovaným spôsobom (ak definujete, čo vás zaujíma), prípadne môže ušetriť hodiny prieskumu trhu a poskytnúť vám zoznam kvantifikovaných aj kvalitatívnych informácií. Copilot je adaptáciou vyhľadávacieho chatbota Bing s podporou OpenAI, ale tentoraz je integrovaný priamo do operačného systému. Keď ho aktivujete novým tlačidlom na paneli úloh, zobrazí sa ako trvalý bočný panel.

Microsoft začal používateľom zapojeným do programu Windows Insider pre vývojárov poskytovať skorý náhľad na Windows Copilot. Funkcia AI sa zavádza pomaly, zatiaľ s obmedzenými schopnosťami, ale ponúka pohľad na to, kam spoločnosť smeruje s produktmi AI. Microsoft však zatiaľ neodhalil časový plán širšieho vydania pre používateľov systému Windows.

SAMSUNG_07M Advertisement

Copilot sľubuje veľké veci. Môžete ho požiadať, aby vykonal úlohy, ako je vytváranie snímok obrazovky, úprava nastavení, otváranie súborov, vyhľadávanie na webe a ďalšie. Pomocou doplnkov Bing Chat sa Windows Copilot dokáže integrovať aj s aplikáciami a službami tretích strán, ako sú Spotify, Netflix, Uber a Outlook. Môžete ho napríklad požiadať o prehrávanie hudby, objednanie jedla, rezerváciu jazdy alebo naplánovanie stretnutia. Copilot používa GPT-4 na spracovanie prirodzeného jazyka, aby pochopil, čo používatelia chcú.

Tí môžu jednoducho požiadať asistenta, aby urobil množstvo vecí za nich. Mohli by sa tak tiež sprístupniť pokročilé funkcie v Exceli alebo Worde aj pre menej skúsených používateľov. Jedna z najvýznamnejších výhod Copilotu je jeho schopnosť poskytnúť nový a prirodzený spôsob interakcie so zariadeniami, či už prostredníctvom hovorených príkazov, alebo písaného textu.

Tým, že sa hlboko integruje do operačného systému, dokáže pochopiť kontext, v ktorom používateľ pracuje, a podľa toho mu pomôcť. Vďaka pokročilým schopnostiam AI a prístupu k rôznym systémom Windows má Copilot potenciál automatizovať úlohy a poskytovať rýchle riešenia. Môže vyhľadávať relevantné dokumenty, plánovať stretnutia a vykonávať mnoho ďalších funkcií.

Zdroj: lifewire.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

Kira reakcia na: Windows AI Copilot by mohol úplne zmeniť používanie počítača

5.8.2023 13:08
Som veľmi rád, že sa môžem podeliť o svoje úžasné svedectvo. Môj život sa za 48 hodín úplne zmenil. Vidím sa v zrkadle a usmievam sa. Prvýkrát po veky dôverujem v seba a svoje schopnosti. Mám svojho priateľa späť v mojom živote s pomocou Dr ALASHIRA. Povedal prepáč 48 hodín po vytvorení kúzla. Povedal, že si uvedomil, že sa v skutočnosti nikdy nechcel rozísť; nezvládol tú emocionálnu batožinu, ktorú som so sebou neustále nosil. Obaja sme si navzájom odpustili. Som živým dôkazom toho, čo doktor ALASHIRA dokáže, pretože medzi nami obnovil lásku a šťastie a všetko je teraz úžasné viac ako kedykoľvek predtým. Každý, kto má problém vo vzťahu, môže kontaktovať Dr ALASHIRA prostredníctvom e-mailu: dralahalah@gmail.com Môžete tiež WhatsApp +2349160146456 alebo +2348115720823. Miller Hilton
Reagovať

dve stránky copilota reakcia na: Windows AI Copilot by mohol úplne zmeniť používanie počítača

3.8.2023 09:08
Na prvý ohľad to vyzerá výborne, kopu vecí sa mi v novom windowse zjednoduší, zrýchli. Fajn.
Na strane druhej, aby sa tak stalo, musím windoswu odovzdať množstvo informácií o sebe, windows/ms ma bude v niektorých ohľadoch poznať lepšie, ako ja sám. Zabudované algoritmy pospájajú moje črty osobnosti do nových logických celkov a postupne sa stanem "jedným z milióna" bez súkromia.
A možno sa to už aj deje.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať