TCL_092023 TCL_092023 TCL_092023

5 extravagantných bicyklov, ktoré úplne “búrajú” tradičný dizajn

0

Bicykle sú najekologickejšie dopravné prostriedky a jazda na nich je naozaj zábavná. Vytvárajú nulové emisie a povzbudzujú ľudí, aby sa vzdali automobilov spotrebúvajúcich fosílne palivá a spôsobujúcich znečistenie. Navyše sú zdravé nielen pre životné prostredie, ale aj pre nás. Zabezpečujú, že si denne doprajete dávku pohybu aj bez toho, aby ste museli navštíviť posilňovňu.

Ponúkame vám kolekciu jedinečných a inovatívnych dizajnov bicyklov, ktoré uspokoja rozmanité potreby každého z vás. Sú naozaj nezvyčajné a úplne netradičné – od bicyklov s kolesami v tvare štvorca až po bicykle s trojuholníkovými kolesami. Tieto bicykle určite upútajú vašu pozornosť.

1.       Bicykel bez kolies 

Americký youtuber The Q sa nedávno vytasil so svojím bicyklom, ktorý nemá ŽIADNE kolesá! Namiesto toho je vybavený rotujúcimi prvkami, ktoré mu pomáhajú pohybovať sa vpred. Má dve súpravy kolesových pásov, ktoré sú namontované v absurdných uhloch a vytvárajú mimoriadne pútavé siluety. Vo výsledku funguje bicykel bez kolies ako tank, pričom otáčajúce sa pásy ho poháňajú vpred.

2.       Bicykel s hranatými kolesami

Sergej Gordiejev navrhol bicykel so štvorcovými (!) kolesami. Kolesá na bicykli sa v skutočnosti neotáčajú, ale namiesto toho sa guma na plošine podobnej dopravnému pásu otáča, keď šliapnete nohou na pedál. Predstavte si vojnový tank pohybujúci sa na kovových pásoch bez kolies, lenže toto je bicykel a kolesá majú štvorcový tvar!

3.       Bicykel Infinity s pohonom všetkých kolies

Tento inovatívny a jedinečne tvarovaný bicykel stuttgartského dizajnéra Stephana Henricha je jedným z najnetradičnejších návrhov v poslednom čase. Pohybuje sa vpred pomocou monopneumatikového závesového reťazového systému, ktorý tvorí dočasný ráfik v sekciách kolies, ako aj pomocou ozubeného remeňa vo vnútornej drážke. Monopneumatika je poháňaná centrálnym kolesom, pretože kľuka generuje silu potrebnú na otáčanie kolies.

4.       Bicykel s trojuholníkovými kolesami

Tento inovatívny bicykel, ktorý navrhol Sergej Gordiejev, má kolesá v tvare trojuholníka. Dômyselný bicykel jazdiaci na kolesách s valčekmi sa pohybuje lineárne a vytvára priľahlé línie medzi každým z valčekov a rovným povrchom, na ktorom jazdí. Vďaka tomu môžu trojuholníkové kolesá prekonať svoje obmedzenia a otáčať sa pohodlnejšie, ako by ste predpokladali.

5.       IEDEX

Elektrobicykel s názvom IEDEX je vybavený dostatočným priestorom na uloženie kempingových potrieb bez toho, aby vytváral akúkoľvek vizuálnu disproporciu. Bol navrhnutý s ad-hoc priestorom na uloženie dvoch batožinových tašiek v samotnom ráme. Rám bicykla nemá zvyčajný trojuholníkový tvar, ale skôr využíva unibody konštrukciu.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať