SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Xiaomi a Leica Camera oznamujú dlhodobú strategickú spoluprácu

Tlačové správy
0

Nová éra mobilného fotografovania sa začína v júli

Spoločnosti Xiaomi a Leica majú rovnaké predstavy o mobilnom fotografovaní. Obe spoločnosti chcú neustále preskúmavať optický výkon a fotografický zážitok v ére mobilného spracovania obrazu prostredníctvom výnimočných technologických pokrokov a estetických cieľov.

 spoločnosti Xiaomi, popredná svetová spoločnosť v oblasti spotrebnej elektroniky a výroby inteligentných zariadení, a Leica Camera, ktorej legendárna povesť je založená na dlhej tradícii vynikajúcej kvality, inovatívnych technológiách a nemeckom remeselnom majstrovstve, dnes oficiálne oznamujú svoju strategickú spoluprácu v oblasti mobilného zobrazovania. Prvý vlajkový smartfón so snímacou technikou, ktorú obe spoločnosti spoločne vyvinuli, bude oficiálne uvedený na trh v júli tohto roka.

Spoločnosť Xiaomi bola založená v roku 2010 a v súčasnosti je tretím najväčším výrobcom smartfónov na svete. Od svojho založenia pred 12 rokmi spoločnosť Xiaomi vždy praktizovala poslanie „neustále vytvárať úžasné produkty s poctivými cenami, aby si každý na svete mohol užívať lepší život prostredníctvom inovatívnych technológií“, jej smartfóny a ďalšie produkty sa predávajú vo viac ako 100 krajinách a regiónoch na celom svete. Vďaka silnej výskumno-vývojovej aktivite a neustálym dlhodobým investíciám do technológií sa spoločnosť Xiaomi stala významným lídrom v oblasti inovácií spotrebnej elektroniky a inteligentnej výroby. A v oblasti fotografovania, na základe dlhodobého výskumu optiky, objektívov, čipov, algoritmov atď., ako aj dôkladného pochopenia mobilnej fotografie, poskytuje spoločnosť Xiaomi výnimočné fotografické zážitky vrátane portrétov, nočných scén a momentiek.

Spoločnosť Leica Camera už viac ako 100 rokov vytvára kvalitné ľahké fotoaparáty, ktoré si obľúbili priekopníci pouličnej fotografie, a prvotriedne objektívy, čím napĺňa vášne svojej komunity. Vďaka dômyselnému optickému inžinierstvu a impozantnému remeselnému spracovaniu sú fotoaparáty Leica rozpoznateľné slávnou „červenou bodkou“, nemeckým inžinierstvom v najlepšej podobe a naďalej priťahujú nové generácie používateľov, ktorí túžia dosiahnuť „vzhľad obrazu Leica“ a vlastniť tieto dizajnové majstrovské diela. Okrem toho, že spoločnosť Leica vyrába precízne spracované fotoaparáty, priťahuje známych fotografov a nové vychádzajúce talenty po celom svete.

Spoločnosti Xiaomi a Leica zdieľajú rovnaké myšlienky týkajúce sa mobilného zobrazovania. Obe spoločnosti chcú neustále skúmať optický výkon a fotografický zážitok v ére mobilného zobrazovania prostredníctvom extrémnych technologických pokrokov a estetických snáh.

„Spoločnosť Xiaomi sa zameriava na vytváranie maximálneho používateľského zážitku a vždy dúfala, že preskúma možnosti fotografovania smartfónom až do krajnosti. Xiaomi a Leica sa zhodujú vo svojich snahách a nápadoch a navzájom oceňujú svoje výhody a branže. Táto spolupráca poskytne silný impulz stratégii spoločnosti Xiaomi v oblasti zobrazovania. Počas spolupráce, od dizajnu optiky až po ladenie estetických parametrov, došlo k bezprecedentnému dôkladnému stretu a spojeniu inovatívnych technológií, produktových filozofií a preferencií oboch strán v oblasti tvorby obrazu,“ hovorí Lei Jun, zakladateľ, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Xiaomi Group.

 „Je nám cťou, že dnes môžeme oznámiť dlhodobú strategickú spoluprácu so spoločnosťou Xiaomi. Leica aj Xiaomi sú globálne prémiové značky a počas tohto bezprecedentného procesu intenzívnej spolupráce obe strany postupne pracovali na cieli poskytnúť zákazníkom novú éru mobilnej fotografie. Sme presvedčení, že prvý spoločne vyvinutý špičkový smartfón na spracovanie obrazu zviditeľňuje priekopnícky pokrok oboch spoločností. Poskytneme zákazníkom v oblasti mobilnej fotografie výnimočnú kvalitu obrazu, klasickú estetiku Leica, neobmedzenú kreativitu a otvoríme novú éru mobilného zobrazovania.“ dodáva Matthias Harsch, generálny riaditeľ spoločnosti Leica Camera AG.

Xiaomi

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať