NICEBOY_112021 NICEBOY_112021 NICEBOY_112021

Xiaomi predstavilo inovatívnu technológiu chladenia smartfónov

4

Čínsky výrobca smartfónov Xiaomi prezentoval nové riešenie chladenia pre smartfóny, o ktorom tvrdí, že ponúka dvojnásobnú chladiacu schopnosť v porovnaní s riešeniami chladenia pomocou odparovacej komory, ktoré sa v súčasnosti používajú v najlepších telefónoch s Androidom. Systém s názvom Loop LiquidCool „využíva kapilárny efekt, ktorý priťahuje kvapalné chladiace činidlo k zdroju tepla, odparuje ho a potom efektívne rozptyľuje teplo smerom k chladnejšej oblasti, kým činidlo nekondenzuje a nezachytí sa prostredníctvom jednosmerného kanála s uzavretou slučkou“.

Technológia Loop LiquidCool od Xiaomi využíva podobnú metódu ako kvapalinové chladenie v odparovacej komore, ale s oddelenými kanálmi pre plyny a kvapaliny. Keďže systémy odparovacích komôr nepoužívajú oddelené kanály pre plyny a kvapaliny, horúci plyn a chladné kvapaliny sa môžu často pri vysokom pracovnom zaťažení navzájom miešať. Nové chladiace riešenie využíva aj prstencové čerpadlo so špeciálnou konštrukciou potrubia, ktoré znižuje odpor pri prechode vzduchu o 30 %.

Maximálna kapacita prenosu tepla sa na druhej strane údajne zvýši až o 100 %. Ďalší kľúčový prvok nového riešenia je štruktúra Teslovho ventilu v plniacej komore, ktorá zabezpečuje jednosmernú vysokoúčinnú cirkuláciu. Teslov ventil umožňuje, aby kvapalina prechádzala cez výparník, pričom zabraňuje pohybu plynov v opačnom smere. To podľa Xiaomi umožňuje vyššiu účinnosť cirkulácie plynu/kvapalín v celom chladiacom systéme.

Keď spoločnosť nahradila pôvodný chladiaci systém odparovacej komory v smartfóne MIX 4 svojím novým riešením Loop LiquidCool, zistila, že táto technológia udržiava maximálnu teplotu pod 47,7 ℃ a že teplota procesora telefónu je o 8,6 ℃ nižšia ako v štandardnej verzii. 1Xiaomi tvrdí, že jej technológia Loop LiquidCool sa zmestí do akéhokoľvek typu vnútorného dizajnu a poskytuje viac priestoru na ďalšie komponenty, ako je batéria a modul fotoaparátu. Prvé produkty Xiaomi s technológiou Loop LiquidCool by sa mali objaviť na trhu v druhej polovici roku 2022.

Zdroj: androidcentral.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

4 komentáre

Tupec Luboslav Lacko reakcia na: Xiaomi predstavilo inovatívnu technológiu chladenia smartfónov

10.11.2021 13:11
Tupec stary Luboslav Lacko
Reagovať

RE: Závidíš, čo? On má nextech, ktorý všetci čítame a ty si na sociálke, že? reakcia na: Tupec Luboslav Lacko

14.11.2021 13:11
Závidíš, čo? On má nextech, ktorý všetci čítame a ty si na sociálke, že?
Reagovať

Sluboslav Macko reakcia na: Xiaomi predstavilo inovatívnu technológiu chladenia smartfónov

10.11.2021 10:11
inovativnu? tato technologia je stara ako ludstvo samo.
Reagovať

RE: Sluboslav Macko reakcia na: Sluboslav Macko

11.11.2021 13:11
Len nie v mobile. Teraz si predstav ako sa to musi dovnutra vmestit a zaroven byt este aj funkcne.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať