CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

ZSE Drive otvára prvú nabíjaciu lokalitu pre nákladné elektromobily na Slovensku

Technológie
0

Spoločnosť ZSE Drive otvára prvú verejnú nabíjaciu lokalitu pre nákladné elektromobily v Trnave. Táto nová nabíjacia stanica sa nachádza v areáli EMPARK a ponúka po prvýkrát na Slovensku nabíjaciu stanicu s maximálnym výkonom až 400 kW.

ZSE Drive momentálne prevádzkuje takmer 500 verejných nabíjacích bodov a plánuje do konca roka 2024 vybudovať ďalších približne 150 ultrarýchlych nabíjacích bodov po celom Slovensku. Spoločnosť sa sústreďuje na poskytovanie elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov, ako napríklad malých vodných elektrární, čím umožňuje 100 % certifikované ekologické nabíjanie elektromobilov. Areál EMPARK v Trnave poskytuje komplexné služby pre vodičov nákladnej dopravy na úrovni najvyspelejších krajín západnej Európy.

Okrem nabíjacej stanice pre elektrické kamióny ponúka parkovisko s kapacitou až 150 kamiónov čerpaciu stanicu, autoservis, umývaciu linku a takisto jedinú lávku na Slovensku na odstraňovanie ľadu zo striech návesov. Vodiči majú k dispozícii aj predajňu náhradných dielov, overovanie, montáž a servis tachografov, reštauráciu s domácim jedlom, Wi-Fi a možnosť využívania práčky, sušičky alebo osobných kúpeľní so sprchou.

Ako hovorí konateľ EMPARKU Ing. Peter Hájik: "Snažíme sa našim klientom ponúkať služby na úrovni 21. storočia, nechceme však zaspať na vavrínoch a stále pracujeme na zlepšovaní a rozširovaní našej produktovej ponuky. Okrem klasických pohonných hmôt ponúkame aj stále populárne LPG a plánujeme aj plničku pre autá s vodíkovým pohonom. Budúcnosť nám nie je ľahostajná a momentálne pripravujeme inštaláciu fotovoltických panelov v našom areáli, aby sme mohli využívať zelenú energiu vlastnej výroby."

Zástupcovia spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia a Daimler Truck & Bus Slovakia sa tiež vyjadrili pozitívne o rozvoji nabíjacej infraštruktúry. Ján Novotný, vedúci predaja úžitkových vozidiel Mercedes-Benz Slovakia, zdôraznil význam elektromobility v doručovateľských službách a predstavil nový model eSprinter. Ing. Ján Šulek, vedúci predaja nákladných vozidiel Daimler Truck & Bus Slovakia, ocenil iniciatívu ZSE Drive a EMPARK Trnava, ktorá umožňuje rýchle nabíjanie elektrických nákladných vozidiel, čím zvyšuje ich efektivitu a použiteľnosť na dlhších trasách.

Otváranie nových nabíjacích staníc pre nákladné elektromobily je dôležitý krok k dekarbonizácii dopravy na Slovensku a k vytvoreniu udržateľnej budúcnosti. Spolupráca ZSE Drive s EMPARK Trnava predstavuje významný míľnik v rozvoji elektromobility a infraštruktúry potrebnej na jej podporu.

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať