NICEBOY_062022 NICEBOY_062022 NICEBOY_062022

Zoom predstavil hightech komunikátor s tromi kamerami a 8 mikrofónmi

0

Zoom sa počas pandémie stal de facto štandardom na online komunikáciu. Spoločnosť však zistila, že veľa ľudí má problém s nastavením zariadení na videohovory. Ako riešenie firma ponúka komunikačné zariadenie typu všetko v jednom, vybavené softvérom Zoom a pripravené na uvedenie do prevádzky pomocou jednoduchého dotykového rozhrania. Zariadenie sa označuje ako Zoom for Home – DTEN ME, pretože jeho výrobcom je partnerská spoločnosť DTEN.

Pozostáva zo samostatnej obrazovky s uhlopriečkou 27 palcov, teda je to v podstate veľký tablet, vybavený tromi širokouhlými kamerami na video s vysokým rozlíšením a 8 mikrofónmi. Softvér Zoom je predinštalovaný a dizajn rozhrania má poskytnúť ľahký prístup k jeho obľúbeným funkciám. Zoom for Home – DTEN ME je navrhnutý s ohľadom na jednoduchosť, stačí ho vybaliť zo škatule a spustiť rozhranie zadaním párovacieho kódu na webovej stránke v notebooku alebo mobilnom telefóne.

Po zobrazení rozhrania sa jednoducho dotknete požadovanej funkcie, napríklad telefonického hovoru alebo začatia schôdzky, a spojenie je automaticky nadviazané. Zariadenie možno prepojiť s kalendárom, aby sa všetky vaše stretnutia zobrazili na bočnom paneli, a ak sa chcete pripojiť, stačí sa dotknúť nasledujúceho stretnutia. Na zdieľanie obrazovky je k dispozícii ultrazvukové párovanie medzi zariadením a notebookom alebo mobilným telefónom.

Funguje to podobne ako bluetooth, ale namiesto rádiového signálu sa na prepojenie zariadení vysiela zvuk medzi 18 a 22 kHz, ktorý väčšina ľudí nepočuje. Zariadenie DTEN bude stáť 599 dolárov a bude fungovať s existujúcou licenciou na Zoom. Spoločnosť teraz prijíma predobjednávky, dodávky by sa mali začať v auguste.

Zdroj: techcrunch.com.

Redakcia

Všetky autorove články
Zoom internet hovor notebook web kamera

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať