Samsung_06 Samsung_06 Samsung_06 Advertisement

ACER predstavil nové profesionálne zariadenia na rok 2021

1

Pre profesionálnych a firemných používateľov predstavil ACER nové modely v radoch TravelMate a ConceptD.

Rad špičkových tenkých a ľahkých notebookov Acer TravelMate P6 pre profesionálov teraz zahŕňa konvertibilný model TravelMate Spin P6 so stylusom a dotykovým displejom krytým sklom Corning Gorilla Glass, ktorý možno otočiť až o 360° do štyroch režimov. Nové modely TravelMate P6 a Spin P6 boli omladené a vybavené najnovšími procesormi Intel Core  vPro 11. generácie. Všetky nové konfigurácie sa môžu pochváliť 14" Full HD+ displejom IPS  so 100 % pokrytím farebného priestoru sRGB. Vďaka ultratenkému (16,8 mm) vyhotoveniu, hmotnosti začínajúcej sa na 1,0 kg a dlhej výdrži je tento rad ideálny na prácu v teréne a na služobných cestách. Bezdrôtové pripojenie 5G  a NFC umožňuje rýchle zdieľanie dát a platby na cestách. Tieto odolné, zabezpečené a výkonné notebooky s dlhou výdržou batérie sú konštruované tak, aby prežili život na cestách, a teraz je medzi nimi aj konvertibilný variant, ktorý možno otočiť o 360° a používať v režime prezentácie, tabletu, notebooku a stanu. Takisto je vybavený dokovacím stylusom Acer Active Stylus, ktorý pracuje s technológiou Windows Ink a umožňuje zaznamenávať poznámky a kresliť. Nové modely s klasickou konštrukciou navyše boli zmodernizované procesormi až Intel Core  i7 Pro 11. generácie a uľahčujú spoluprácu prostredníctvom možnosti otvorenia veka až do 180°, vďaka čomu možno zariadenie položiť naplocho na ľahšie zdieľanie obsahu s ostatnými.

14" displej notebooku s pomerom strán 16:10, rozlíšením Full HD+ (1920 × 1200 px) a s úzkymi rámčekmi poskytuje dodatočnú plochu obrazovky, ktorá umožňuje prezeranie webových stránok, tabuliek a ďalších položiek bez nutnosti posúvania obrazu. Panel IPS so 100 % pokrytím farebného priestoru sRGB poskytuje presné farby pri pozorovacích uhloch až 170°, navyše možno pozorovacie uhly obmedziť na 90° zapnutím funkcie Acer PrivacyPanel. Plnohodnotná veľká klávesnica s podsvietením umožňuje pohodlné písanie a cestovateľom prácu v tmavých priestoroch, napríklad v kabínach lietadiel. Mimoriadne citlivý touchpad, krytý sklom CORNING Gorilla Glass odolným proti poškriabaniu, podporuje presné ovládanie gestami. Všetky nové modely sú vybavené dvoma reproduktormi na zrozumiteľné videokonferencie, zatiaľ čo sústava štyroch mikrofónov zachytí hlas zo vzdialenosti až 6,5 m a umožňuje rýchle a presné hlasové povely. Vstavaný inteligentný zosilňovač poskytuje neskreslený zvuk s hlbokými basmi a slúži ako poistka, ktorá chráni reproduktory pri zvyšovaní hlasitosti.

TravelMate Spin P6 (TMP614-52) a TravelMate P6 (TMP614RN-52) majú hrúbku iba 16,8 mm, sú tenké, prenosné a veľmi ľahké - s hmotnosťou 1,0 kg a 1,1 kg. Telo je tvorené zliatinou horčíka a hliníka, ktorá je pevnejšia a ľahšia ako štandardné hliníkové zliatiny rovnakej hrúbky. Vďaka dlhej, až 20-hodinovej výdrži TravelMate P6  na batériu môžu profesionáli pracovať po celý deň bez nutnosti pripojenia k sieti alebo dobíjania, v prípade potreby rýchlonabíjanie dokáže bv priebehu hodiny zvýšiť kapacitu batérie až na 80 %.

Najnovšie modely TravelMate P6 majú dostatok výkonu vďaka najnovším procesorom Intel Core  i7 vPro 11. generácie a až 32 GB pamäte DDR4X. 1 TB PCIe Gen3 × 4 SSD využívajúce technológiu NVMe potom umožňuje používateľom uchovávať všetku prácu na jednom mieste.

Notebooky radu TravelMate P6 spĺňajú požiadavky vojenskej normy MIL-STD 810H  a vydržia nárazy pri letiskovej kontrole, náhodné pády i ďalšie nehody. Z bezpečnostných funkcií tu nájdete čítačku odtlačkov prstov a infračervené webové kamery na rýchle a bezpečné prihlasovanie pomocou funkcie Windows Hello. Vstavaná technológia Acer User Sensing rozpozná, či sa niekto nachádza pred počítačom, aby notebook prebudila alebo uzamkla, a systém Windows Hello dokáže rozpoznať, či je táto osoba jeho majiteľom. Na zaistenie súkromia možno webovú kameru fyzicky vypnúť, pokiaľ sa nevyužíva.

Zariadenie je vybavené vysokokapacitnou vstavanou batériou, ktorú možno ľahko dobíjať prostredníctvom portu USB-C a ktorá môže fungovať aj ako powerbank na rýchle doplnenie energie iným zariadeniam.

Cena a dostupnosť

Acer TravelMate P6 (TMP614-52) bude k dispozícii v decembri za cenu od 999 €.

Acer TravelMate Spin P6 (TMP614RN-52) takisto za cenu od 1199 €.

 

Acer omladil aj svoje notebooky ConceptD procesormi Intel Core H 11. generácie, grafikami NVIDIA RTX Professional Laptop a 16" displejmi.

Nové modely ConceptD 5 sú teraz vybavené 16" displejom s pomerom strán 16:10.Acer oznámil aktualizáciu jednotlivých radov notebookov ConceptD určených pre kreatívcov. Všetky teraz obsahujú nové procesory Intel Core H 11. generácie a rad možností grafických riešení vrátane grafických kariet NVIDIA RTX  Professional Laptop využívajúcich grafickú architektúru NVIDIA Ampere. Sú podporované ekosystémom NVIDIA Studio a takisto exkluzívnymi technológiami v ovládačoch, ktoré zlepšujú kreatívne aplikácie na optimálnu úroveň výkonu a spoľahlivosť.

Nové notebooky ConceptD 5 sú tiež vybavené 16" displejom s pomerom strán 16:10, ktorý poskytuje tvorcom obsahu dostatok priestoru na sledovanie videí a úpravu stôp bez toho, aby museli meniť veľkosť hlavného panela alebo skrývať náhľadové okno.

 

Náš inovatívny rad počítačov ConceptD sa u tvorcov obsahu stretol po celom svete s mimoriadnym ohlasom, povedal James Lin, generálny riaditeľ divízie notebookov spoločnosti Acer Inc. Sme radi, že môžeme rozšíriť našu ponuku a v spolupráci so spoločnosťami Intel a NVIDIA podporiť mimoriadne talentovaných tvorivých profesionálov ešte výkonnejšími nástrojmi, ktoré prinášajú efektivitu, vysokú pridanú hodnotu a zrýchlenie ich pracovných postupov.

Notebooky ConceptD 5 a ConceptD 5 Pro

Celokovové notebooky Acer ConceptD 5 (CN516-72G) boli navrhnuté na 2D a 3D dizajnérske práce a kombinujú nové procesory Intel Core  H 11. generácie s grafickým procesorom až NVIDIA GeForce RTX  3060 Laptop. Pre tvorcov, ktorí hľadajú najlepší výkon a možnosti v danej triede, je k dispozícii aj model ConceptD 5 Pro (CN516-72P) s grafickým procesorom NVIDIA RTX  A5000 alebo NVIDIA RTX  A3000 Laptop. Grafický procesor RTX A5000 Laptop prináša tvorcom možnosť využívať ray tracing a umelú inteligenciu na náročný rendering, úpravy 8K videí a prácu s viacerými aplikáciami.

Vďaka až 64 GB operačnej pamäti DDR4-3200 a 2 TB PCIe Gen4 M.2 SSD v režime RAID 0 poskytujú všetok výkon i veľkosť úložiska, ktoré tvorcovia potrebujú na prácu so 4K videom, viacerými monitormi alebo 2D a 3D vykresľovacími aplikáciami. Chladenie Vortex Flow od spoločnosti Acer s trojicou ventilátorov (vrátane ventilátora AeroBlade 3D 5. generácie) je strategicky usporiadané tak, aby poskytovalo dodatočné chladenie procesora aj grafiky, čo umožňuje dosiahnuť o niečo vyšší výkon aj pri obzvlášť náročnom pracovnom zaťažení.

Všetok tento výkon dopĺňa nádherný 16" displej s rozlíšením 3K (3072 × 1920 px) a certifikáciou PANTONE, ktorý podporuje 100 % pokrytie farebného priestoru DCI-P3 a navyše sa môže pochváliť presnosťou farieb Delta E <2. Jeho úzky rámček poskytuje 87 % pomer veľkosti obrazovky k telu, zatiaľ čo pomer strán 16:10 ponúka profesionálnym tvorcom mnoho výhod. V porovnaní s hojnejšie používaným pomerom strán 16: 9 je taký displej znateľne vyšší, čo tvorcom poskytuje viac priestoru na obrazovke na sledovanie videí alebo využívanie viac stôp bez toho, aby museli skrývať hlavný panel alebo meniť veľkosť náhľadových okien.

ConceptD 7 Ezel (CC715-72G), vlajková loď konvertibilných notebookov Acer určených pre tvorcov, bol vybavený novým výkonným procesorom Intel Core  i7-11800H 11. generácie a až grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 3080 Laptop. K dispozícii je aj model ConceptD 7 Ezel Pro (CC715-72P) s procesorom Intel Xeon W-11955 a grafickými kartami NVIDIA  RTX  A5000 alebo A3000 Laptop pre tvorcov, ktorí túžia po ešte vyššom výkone a podpore v profesionálnych aplikáciách.

V kombinácii až s 2 TB PCIe SSD a až 32 GB pamäte DDR4 SDRAM je ideálnou voľbou pre tvorcov, ktorí zvyčajne spracúvajú veľké súbory a často používajú viac aplikácií naraz. Najnovšie modely navyše obsahujú dva porty Thunderbolt  4, ktoré ponúkajú obojsmernú šírku pásma 40 Gb/s, vyššie prenosové rýchlosti a možnosť pripojiť až päť zariadení Thunderbolt - to všetko iba jedným konektorom. A konečne nový, mimoriadne citlivý touchpad zo skla Corning Gorilla Glass umožňuje plynulú a jednoduchú navigáciu. K ďalším kľúčovým vlastnostiam patrí brilantný 15,6" dotykový displej s rozlíšením 4K a certifikáciou PANTONE, ktorý pokrýva 100 % farebného gamutu Adobe RGB a má presnosť farieb Delta E <2. Displej je zlepšený inovatívnou konštrukciou Acer Ezel Hinge, ktorá kombinuje pohodlie tradičného notebooku s režimami plávajúceho displeja, zdieľania, tabletu, stojana a displeja, ktoré uľahčujú efektívnu a produktívnu spoluprácu. Súčasťou je takisto pero Wacom EMR, ktoré veľmi oceňujú umelci spoliehajúci sa na presnosť digitálneho pera pri skicovaní, animáciách a 3D modelovaní. Notebooky majú širokú škálu možností pripojenia: dva porty USB-C s podporou rozhrania Thunderbolt  4, port HDMI 2.1, čítačku kariet SD (SD7.0) a ďalšie. Široký 6" touchpad krytý sklom CORNING Gorilla Glass je vybavený čítačkou odtlačkov prstov na pohodlnejšie a bezpečnejšie prihlasovanie.

Spoločnosť Acer takisto aktualizovala svoj rad ConceptD 3, ktorý zahŕňa 14" konvertibilný (CC314-72G) a klasickú (CN314-72G) konštrukciu. K dispozícii sú aj modely ConceptD 3 Pro (CN314-72P) a ConceptD 3 Ezel Pro (CC314-72P ), ktoré sú vybavené procesorom Intel Core  i7 s taktom až 4,6 GHz a grafickým procesorom NVIDIA T1200 Laptop. Všetky modely ConceptD 3 teraz obsahujú procesory Intel Core H 11. generácie. Podnikové i spotrebiteľské modely budú dodávané s rôznymi grafickými možnosťami, ktoré zodpovedajú rôznym pracovným záťažiam a špecialitám, vrátane nového grafického procesora NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti Laptop. Všetky notebooky obsahujú PCIe Gen4 SSD a port Thunderbolt  4 s podporou Power Delivery na superrýchle nabíjanie.

Tento rad ponúka výkonné konfigurácie a funkcie zamerané na tvorcov, a to v strednej cenovej kategórii. Konvertibilné modely sú vybavené inovatívnym pántom Ezel od spoločnosti Acer, ktorý umožňuje ich používanie v rôznych režimoch, rovnako aj dotykovým displejom a perom AES. Všetky notebooky ConceptD 3 sa môžu pochváliť displejom s rozlíšením Full HD (1920 × 1080 px) s overením Pantone, 100 % pokrytím farebného priestoru sRGB a presnosťou farieb Delta E <2.

Cena a dostupnosť

ConceptD 5 (CN516-72G) bude k dispozícii v júli za cenu od 2199 €.

ConceptD 7 Ezel (CC715-72G) bude k dispozícii v októbri za cenu od 2699 €.

ConceptD 3 (CN314-72G) príde v septembri za cenu od 1299 €.

ConceptD 3 Ezel (CC314-73G) v septembri za cenu od 1499 €.

 

Predstavená bola aj aplikácia SpatialLabs pre ConceptD, ktorá umožňuje tvorcom využívať stereoskopické 3D zobrazenie

• Aplikácia SpatialLabs, ktorá bola prvýkrát predstavená na notebooku ConceptD, kombinuje stereokameru sledujúcu pohyb očí, stereoskopický 3D displej a technológie na vykresľovanie v reálnom čase a poskytuje tvorcom nový spôsob interakcie s ich výtvormi

• SpatialLabs Experience Center umožňuje flexibilné využitie stereoskopických 3D technológií a umožňuje tvorcom zobraziť svoje modely v stereoskopickom 3D jediným kliknutím

• Spoločnosť Acer spustila vývojársky program SpatialLabs pre vývojárov Unreal Engine, ktorí majú záujem prezentovať projekty s využitím SpatialLabs

 

 

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

1 komentár

Bulvar reakcia na: ACER predstavil nové profesionálne zariadenia pre rok 2021

2.6.2021 10:06
Popis ako z toaletaku, klamstva a odveci, inak dobreho laptopu.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať