SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

AI dokáže premeniť vašu fotografiu na realistické tanečné video

Technológie
0

Umelá inteligencia dokáže z jedinej fotografie vytvoriť realistické video tancujúceho človeka. Model s názvom Disentangled Control for Referring Human Dance Generation in Real World (DisCo) je výsledkom spolupráce výskumníkov zo spoločnosti Microsoft s vedeckým tímom Tana Wanga z Nanyang Technological University v Singapure. Technológia AI bola trénovaná na tanešncýh videách z TikToku. DisCo rozdeľuje fotografiu na tri časti: pozadie, popredie a pózu človeka na zábere. Umelá inteligencia potom dokáže obmieňať osobu v sérii póz a vytvoriť jednotlivé snímky, ktoré po spätnom zostavení do videa vytvoria realistické zábery tancujúcej osoby.

SAMSUNG 042024 Advertisement

 

Tím trénoval DisCo približne na 700 000 generických obrázkoch ľudí prevzatých z TikToku, aby sa mohol naučiť pózy a oddelenie popredia od pozadia. Výskumníci ho potom ďalej trénovali na malom súbore údajov pozostávajúcom približne z 350 tanečných videí, z ktorých každé malo 10 až 15 sekúnd, aby umelá inteligencia získala hlbšie znalosti o tom, ako sa ľudia pri tanci pohybujú. Technológia DisCo by mohla používateľom umožniť vytvárať vlastné tanečné videá na TikToku bez toho, aby sa vôbec museli učiť nové choreografie.

Táto schopnosť by však viedla k tomu, že by sa na sociálne siete dostával deepfake obsah. Model DisCo by sa dal využívať aj v postprodukčnej fáze filmov a televíznych relácií. Štúdiá budú môcť pridávať v projektoch tanečné zostavy účinkujúcich bez toho, aby museli najímať tanečníkov. Technológia umelej inteligencie sa vo filmovej tvorbe využíva čoraz častejšie. Minulý rok filmári použili technológiu deepfake na vizuálne dabovanie nového akčného trilera Fall, keď boli požiadaní, aby z filmu odstránili vulgarizmy, no nemali rozpočet na opätovné nakrúcanie scén.

Zdroj: petapixel.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať