SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

AI vám na požiadanie vytvorí filmový dokument o vašom životnom príbehu

Technológie
0

Začínajúca spoločnosť s názvom Orson využíva umelú inteligenciu, aby vám pomohla vyrozprávať váš životný príbeh. Jeho nová platforma StoryShop.ai umožňuje používateľom četovať s automatickým režisérom a viesť rozhovor v štýle reality show, pričom možnosti sú navrhnuté tak, aby sa zhromažďovali rodinné príbehy pre budúce generácie, umožnili snúbencom povedať svetu, ako sa zoznámili a zblížili, a pomohli spolupracovníkom navzájom sa predstaviť. Systém potom tieto odpovede automaticky spojí s hudbou a vizuálmi bez potreby ľudského zásahu.

„Stačí odpovedať na otázky,“ hovorí zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti John Ehrhard, ktorý má desaťročia skúseností v oblasti televízneho vysielania bez scenára. Ehrhard si je plne vedomý, koľko úsilia by vo všeobecnosti bolo treba vynaložiť na vytvorenie niečoho, čo by sa viac podobalo dokumentárnemu filmu. Jeho spoločnosť preto bude využívať umelú inteligenciu na zvládnutie veľkej časti práce. Názov platformy je inšpirovaný slávnym režisérom Orsonom Wellesom.

SAMSUNG 042024 Advertisement

V balíkoch dostupných na stránke StoryShop sa zatiaľ stále používajú vopred nahraté otázky od ľudského režiséra, pretože automaticky generovaní avataroví anketári môžu pôsobiť strnulo a umelo. Ehrhard však chce do konca roka nájsť dobré riešenie so zvukovou umelou inteligenciou a možno aj vizuálnou zložkou. Spoločnosť tiež trénuje modely AI na generovanie dobrých doplňujúcich otázok, pretože četovacie systémy AI majú tendenciu odbiehať od témy, ak nie sú správne kalibrované.

Na vývoji softvéru a vytváraní súborov údajov zo vzorových rozhovorov, z ktorých sa môže umelá inteligencia učiť, pracuje tím zložený z technických expertov a televíznych veteránov. Spoločnosť využíva produkt aj interne, pričom zamestnanci odpovedajú na otázku, čo sa udialo počas týždňa, aby vytvorili krátke video, ktoré odštartuje kontrolu Zoomu. V súčasnosti používatelia StoryShopu platia za videorozhovory na stránke 69 dolárov za produkt zoznamovacieho rozhovoru s firmou a 99 dolárov za balík rozhovoru so svadobným párom, čo je oveľa lacnejšie ako objednanie videa v ľudskej réžii. Čas realizácie je takmer okamžitý.

Zdroj: fastcompany.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať