SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

ASUS Zenbook 14 OLED s najnovšími procesormi Intel Meteor Lake

0

Technologickou dominantou notebooku sú mobilné procesory Intel najnovšej 14-tej generácie s kódovým označením Meteor Lake. Zenbook 14 OLED je jeden z prvých notebookov, s týmito procesormi, bol predstavený v rovnaký deň ako Intel predstavil procesory. V maximálnej konfigurácii má Zenbook 14 OLED procesor Intel Core Ultra 9, 32 GB RAM a 1 TB úložného priestoru. Výdrž 75 Wh batérie výrobca udáva 15 hodín.

Vizuálnou dominantou notebooku je jednak zaujímavý vzor na veku displeja, ale predovšetkým samotný OLED displej s rozlíšením 3K, čiže 2880 x 1800 pixelov, ktorý sa má obnovovaciu frekvenciu 120 Hz. Pomer strán 16:10 poskytuje viac priestoru na výšku, čo oceníte pri práci z dokumentmi, či prehliadaní webu. K typickým vlastnostiam OLED displejov okrem brilantných farieb a vysokého kontrastu patrí aj zobrazenie čiernej farby tak, že je skutočne čierna o čom svedčí aj certifikácia TrueBlack 500. OLED displeje v notebookoch ASUS majú pre zrak škodlivú zložku modrej farby posunutú mimo rozsahu 415 – 450 nm nazývaného aj harmful blue light, bez toho aby to ovplyvnilo verné zobrazenie ostatných farieb. Na bezpečnú a spoľahlivú autentifikáciu má notebook aj IR kameru a samozrejmosťou je kryt objektívu webkamery. Klávesnica je konštruovaná tak, aby bola nehlučná aj pri rýchlom písaní. Reproduktory sú vyladené v spolupráci s Harman Kardon a zvuk vylepšuje aj implementovaná technológia Dolby Atmos. 

Napriek tenkému telu s hrúbkou len 14,9 mm a hmotnosťou 1,2 kg sa konštruktérom podarilo zabudovať nielen dva USB-C konektory s podporou Thunderbolt 4, ale aj klasický konektor USB-A (USB 3.2 Gen 1) a HDMI konektor (HDMI 2.1). Nechýba ani 3,5 mm audio konektor na pripojenie slúchadiel, mikrofónu, prípadne reproduktorov

Pri výrobe notebooku bolo použitých 50 % recyklovaných plastov a obalový materiál je 100 % recyklovateľný.

Notebook bude v ponuke v dvoch atraktívnych farebných variantoch s marketingovým označením Foggy Silver a Ponder Blue.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
ASUS Zenbook 14 OLED meteor Lake

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať