SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Creative Sensemore AIR / S tlmením aj intenzívnym pridávaním zvuku

0

Ťažko povedať, či to bol, alebo nebol úmysel, ale tieto slúchadlá sú vhodné nielen na kvalitnú reprodukciu hudby, ale aj ako užitočná a pritom lifestylová pomôcka pre mierne nedoslýchavých. Funkcia Sensemore na pridávanie zvukov z okolia totiž pri nastavení na vyššiu úroveň zvuky okolia nielen sprostredkuje, ale aj zosilní, a to kvalitne a pomerne výrazne.

SAMSUNG 042024 Advertisement  

Kvalita zvuku, napríklad tichého rozhovoru vo vzdialenosti troch metrov, je neporovnateľne lepšia než pri štandardných kompenzačných pomôckach pre nedoslýchavých. Meranie na prípravku umelé ucho ukázalo zosilnenie o 5 decibelov, pričom platí, že zosilnenie o 3 dB znamená zdvojnásobenie hlasitosti. Pridávanie zvukov okolia nastavené na primeranú úroveň je veľmi užitočné aj pri chôdzi či behu v meste a takisto vtedy, ak vás niekto osloví. Slúchadlá majú aj opačnú funkciu aktívneho potláčania hluku (ANC), ktorú využijete napríklad v dopravných prostriedkoch. Potláčanie je selektívne, najviac sú potláčané hlboké monotónne zvuky motorov. Testoval som túto funkciu v lietadle, hluk motorov bol do značnej miery utlmený, ale bolo dobre počuť hlásenia palubného rozhlasu.  Na vonkajšej strane sú dotykové ovládacie plôšky, ktoré majú po obvode farebné pruhy. Modré svetlo indikuje párovanie, červené nabíjanie v puzdre. Funkcie dotykového ovládania si môžete nastaviť v aplikácii Creative. Certifikácia IPX5 v praxi znamená, že môžete behať aj v daždi a slúchadlám neprekáža ani pot.

Akustické meniče s membránou z biocelulózy s priemerom 6 mm relatívne rovnomerne pokrývajú celé počuteľné frekvenčné pásmo. Pri implicitnom nastavení vyhovujú pre väčšinu hudobných žánrov aj hovorené slovo. Priaznivci rocku pravdepodobne v ekvalizéri aplikácie Creative trochu zdvihnú basy. Slúchadlá majú štyri mikrofóny, dva na tlmenie či pridávanie zvukov okolia, dva na snímanie vášho hlasu. Kvalita zvuku ma veľmi príjemne prekvapila, takže som si počas ciest trúfol počúvať aj náročnejšie žánre ako džez či symfonický rock. Nielen počúvať, ale aj vychutnať.

Batérie v slúchadlách vydržia 10 hodín a spolu s nabíjacím puzdrom máte zásobu energie na 35 hodín počúvania. Puzdro sa dá nabiť nielen cez konektor USB-C, ale aj bezdrôtovo nabíjačkou štandardu Qi alebo zo smartfónu s funkciou reverzného bezdrôtového nabíjania.

Slúchadlá Creative Sensemore AIR sú kompatibilné aj s technológiou SX-FI. Pomocou aplikácie si odfotíte tvar zvukovodu a pri prehrávaní sa potom bude uplatňovať filter, ktorý bude prispôsobovať zvuk tvaru zvukovodu.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Výborný zvuk, personalizácia nastavenia zvuku, hlasné pripočúvanie zvukov okolia, bezdrôtové nabíjanie
- Žiadne

Cena: 60 EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať