SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Moderná toaleta: Ako inovácie zmenili kúpeľňu

0

Dokonca aj tie najvšednejšie prvky každodenného života prešli v priebehu rokov pozoruhodným vývojom, najmä pokiaľ ide o praktickosť, efektívnosť a udržateľnosť. Dobrý príklad je súčasná toaleta, základný prvok každého domova alebo verejného priestoru, ktorý prešiel výraznými premenami. Hoci dizajn a materiály zostali v priebehu desaťročí relatívne nezmenené, hlavným vývojom bolo začlenenie technológie, ktorá poskytuje zlepšenie pohodlia a inovatívne funkcie.

Napríklad systém DuoFresh diskrétne bojuje proti zápachu v kúpeľni tak, že automaticky aktivuje odsávanie počas používania a pred opätovným vypustením vyčistí vzduch v keramickej jednotke, čím zabezpečí trvalo svieže ovzdušie. Okrem kontroly zápachu je súčasťou systému LED orientačné svetlo, ktoré jemne osvetľuje cestu do kúpeľne, čím zvyšuje bezpečnosť a pohodlie pri nočných návštevách. Pozoruhodná je aj technológia TurboFlush, ktorá zaručuje výkonné a tiché splachovanie, čím sa minimalizuje potreba častého čistenia a údržby.

Vďaka zlepšeniam dizajnu sa ešte viac zefektívnila cesta vody z nádržky cez záchodovú misu až do odtoku. Vnútorná konfigurácia integrovaných keramických toaliet s TurboFlush je navrhnutá tak, aby využívala energiu vody v nádržke, čo umožňuje robustné a cielené splachovanie. Vodu vedie cez keramickú jednotku silne zvírenú, čím zaisťuje kontrolované a komplexné splachovanie v celej mise. Začlenenie vody na osobnú hygienu do toalety tiež znamená prechod na šetrné čistenie na vodnej báze namiesto tradičného používania toaletného papiera. Odstraňuje sa tak potreba samostatných bidetov.

Ďalší prvok, ktorý treba vyzdvihnúť, je bezokrajový dizajn WC, čo je významný krok vpred z hľadiska hygieny a pohodlného čistenia. Konštrukcia bez neprehľadných, ťažko prístupných ohybov umožňuje nekomplikované čistenie aj tých miest, kde by sa inak hromadili nečistoty a prípadné choroboplodné zárodky.

Mechanizmus nazvaný QuickRelease zasa umožňuje jednoduché vybratie záchodového sedadla a veka, ich zdvihnutie do 90 stupňov, čo umožňuje pohodlné čistenie keramickej časti. Tieto toalety vynikajú tým, že sa nedotýkajú priamo podlahy, vyzerajú, akoby sa vznášali nad zemou. Umožňuje to ich technológia podomietkových nádrží, ktorých technické časti zostávajú skryté za stenou alebo boxom so zvolenou povrchovou úpravou.

Na doplnenie týchto produktov existuje aplikáciu, ktorá umožňuje prispôsobenie prostredníctvom smartfónu alebo tabletu bez potreby ďalších zariadení. Vďaka možnosti konfigurovať zariadenia a ukladať a prenášať nastavenia medzi viacerými zariadeniami ponúka aplikácia komplexnú škálu funkcií. Používatelia môžu zoskupovať zariadenia v jednotlivých priestoroch, pristupovať k zaznamenaným štatistikám spotreby, aktivovať režimy čistenia, vykonávať aktualizácie firmvéru a delegovať oprávnenia používateľov.

Zdroj: archdaily.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať