SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

ASUS predstavuje ExpertBook B9 OLED

Tlačové správy
0

Spoločnosť ASUS uvádza na slovenský trh ExpertBook B9 OLED, najľahší 14-palcový biznisový notebook OLED na svete[1] s hmotnosťou iba 990 gramov.

ASUS ExpertBook B9 OLED bol navrhnutý tak, aby zvýšil nároky na to, ako moderný firemný notebook vyzerá a čo dokáže. Keďže manažéri cestujú viac ako kedykoľvek predtým, ExpertBook B9 OLED je maximálne ľahké, výkonné prémiové riešenie pre tých, ktorí pracujú na rôznych miestach. 

SAMSUNG 042024 Advertisement

Vďaka ekologickému dizajnu, brilantnému OLED displeju s pomerom strán 16 : 10, kamere s umelou inteligenciou a potlačením šumu, najnovšiemu procesoru Intel® Core vPro® a množstvu bezpečnostných funkcií podnikovej úrovne je ExpertBook B9 OLED dokonalým zariadením. Zvyšuje ekologické referencie a stanovuje nové kritérium pre elitné biznisové notebooky.

Program ASUS Carbon Partner Services[2] ponúka flexibilné možnosti kompenzácie uhlíkovej stopy počas celého životného cyklu produktu pomocou vysokokvalitných uhlíkových kreditov na prírodnej báze overených renomovanými organizáciami.

Iniciatíva ASUS Carbon Partner Services sa začala v roku 2023, počnúc práve notebookom ExpertBook B9 OLED, a signalizuje množstvo flexibilných možností kompenzácie emisií uhlíka, ktoré spoločnosť ASUS pripravuje na podporu udržateľnosti.

Dokonalá rovnováha medzi ľahkosťou, odolnosťou a remeselným spracovaním

ExpertBook B9 OLED je vyrobený z horčíka a lítia, najľahšej kovovej zliatiny na svete, má ultraľahký a odolný rám a špeciálnu povrchovú úpravu.

Napriek hmotnosti 990 gramov je však pozoruhodne robustný. Prešiel viacerými testmi, ktoré sa riadia prísnou americkou vojenskou normou MIL-STD-810H, a množstvu prísnych interných testov odolnosti ho podrobil aj jeho výrobca.

ExpertBook B9 OLED je Intel Evo overený notebook, takže zaručuje výnimočný výkon, efektivitu a konektivitu a poskytuje až jedenásť hodín používania na jedno nabitie.

Udržateľnosť počas celého životného cyklu notebooku

Výrobný proces ASUS ExpertBook B9 OLED využíva patentovanú techniku nazývanú Thixomolding, ktorá prináša dve výhody – zvýšenú hutnosť a lepšiu energetickú účinnosť, pričom odpad z materiálu sa znížil o 29 % a čas výroby sa skrátil až o 75 %. Notebook je zároveň zo 70 percent vyrobený z recyklovaného kovu. Všetky tieto vlastnosti maximalizujú energetickú účinnosť a ďalej znižujú vplyv notebooku ExpertBook B9 OLED na životné prostredie.

Konštruktéri spoločnosti ASUS tiež starostlivo zvážili spôsob balenia notebooku ExpertBook B9 OLED, aby bol produkt šetrný k životnému prostrediu. Obalový papier má certifikát FSC MIX, čo znamená, že je vyrobený zo zmesi materiálov z lesov s certifikátom FSC a recyklovaných materiálov. Časti obalu sú opätovne použiteľné, pričom škatuľa na príslušenstvo sa môže použiť ako stojan na notebook.

Vďaka využitiu ekologických materiálov, zvýšeniu energetickej účinnosti a ďalším faktorom získal notebook ExpertBook B9 OLED certifikát EPEAT Gold. ExpertBook prekonáva štandardy ENERGY STAR®, spotreba energie je až o 44 % nižšia, než vyžadujú požiadavky certifikácie.

Zabezpečenie na podnikovej úrovni na ochranu dôverných údajov

ASUS ExpertBook B9 OLED je vybavený robustnými, viacvrstvovými bezpečnostnými funkciami, ktoré zabezpečia, že dôverné a súkromné údaje neuniknú.

Platforma Intel vPro poskytuje prevádzkový rámec, ktorý odľahčuje zaťaženie IT oddelenia majiteľa notebooku a zlepšuje celkovú efektívnosť. Zabudované nástroje chránia pred hrozbami, manažujú ochranu identity a prístupu aj údajov a majetku. Platforma vPro umožňuje aj vzdialenú správu a automatizované riešenie problémov a pokročilú virtualizáciu, čím znižuje náklady na správu a zabezpečuje bezpečnosť údajov.

ExpertBook B9 OLED sa hrdí aj najlepšou biometrickou ochranou s integrovaným snímačom odtlačkov prstov a infračervenou kamerou s technológiou ASUS Adaptive Lock na prihlasovanie tvárou. K dispozícii je aj ochrana na hardvérovej úrovni proti malvéru a sofistikovaným kybernetickým útokom, ktorú posilňuje voliteľný čip TPM 2.0.

ExpertBook B9 OLED je vybavený ďalšími detailmi na maximalizáciu bezpečnosti a ochrany súkromia pri práci vrátane fyzického štítu webovej kamery.

Najlepšie zariadenie pre moderné pracoviská

Pri hodnotení technologickej výnimočnosti  ExpertBook B9 OLED sú premiantmi procesor Intel Core i7 vPro až 13. generácie a 64 GB rýchlej a efektívnej pamäte LPDDR5x.

Ohromujúci je aj displej OLED so živými farbami a nízkymi emisiami modrého svetla. Pomer obrazovky k telu veka je 90 % a pomer strán 16 : 10, takže vzniká rozsiahla pracovná plocha.

ExpertBook B9 OLED využíva intuitívny výkon systému Windows 11 Pro a je vybavený aktívnymi technológiami a pasívnymi inteligentnými funkciami, ktoré zabezpečia viac práce s minimálnym vyrušovaním. V porovnaní s predchádzajúcimi generáciami notebooku sa znížilo viacero parametrov –  prevádzková teplota až o 27 % vďaka systému inteligentného chladenia s dvoma ventilátormi, hlučnosť až o 32 % a aj celková spotreba energie.[3] Plocha touchpadu je o 26,8 % väčšia a poskytuje tak viac priestoru na pohodlnejšiu navigáciu.

ExpertBook B9 OLED optimalizuje profesionálne videokonferencie použitím technológií obojsmerného potlačenia šumu, ktorá využíva prvky strojového učenia na zabezpečenie krištáľovo čistej komunikácie na oboch stranách. Notebook je vybavený webovou kamerou ASUS AiSense, ktorá maximalizuje vizuálnu čistotu, znižuje obrazový šum, analyzuje okolité prostredie a aplikuje farebné tóny tak, aby používateľ vyzeral čo najlepšie. Automatické rámovanie udržiava tvár hovoriaceho počas videohovorov v strede, čo udržiava sústredenie všetkých účastníkov. Naopak, možnosť rozostrenia pozadia v reálnom čase zvyšuje každodenné súkromie.

Najnovšie možnosti pripojenia

Ultratenký profil ASUS ExpertBook B9 OLED nie je prekážkou pripojenia. Vstupno-výstupné porty zabezpečujú, že notebook je schopný prepojiť sa so širokou škálou moderných aj starších zariadení. Je tu dvojica najmodernejších portov Thunderbolt 4 typu C® s podporou USB Power Delivery 3.0 aj tradičný port USB 3.2 typu A pre zaručenú kompatibilitu s existujúcimi zariadeniami.

Integrovaný port HDMI® 2.1 s vyššie uvedenými portmi Thunderbolt 4 dokáže ExpertBook B9 OLED pripojiť až k trom externým displejom s rozlíšením 4K.

K dispozícii je aj 3,5 mm kombinovaný konektor na pripojenie externého mikrofónu, slúchadiel alebo headsetu.

Dostupnosť a cena

Biznis notebook ASUS ExpertBook B9 OLED - B9403 je na slovenskom trhu k dispozícii v cene od 1 849 eur.

Webová stránka produktu ASUS ExpertBook B9 OLED: https://www.asus.com/sk/laptops/for-work/expertbook/expertbook-b9-oled-b9403-13th-gen-intel/

Webová lokalita ASUS Business: https://www.asus.com/business/

ASUS Business LinkedIn: https://www.linkedin.com/showcase/asus-business/

Špecifikácie[4]

ASUS ExpertBook B9 OLED

Operačný systém

Windows 11 Pro (ASUS odporúča Windows 11 Pro)

Windows 11 Home

CPU

Procesor Intel® Core i7-1365U vPro® 1,8 GHz

Procesor Intel® Core i5-1345U vPro® 1,6 GHz

Intel vPro® Essentials s procesorom Intel® Core i7-1355U 1,8 GHz

Intel vPro® Essentials s procesorom Intel® Core i5-1335U 1,6 GHz

GPU

Grafika Intel® Iris Xe          

Pamäť

Až 64 GB LPDDR5x 7500 MHz

Vstavaná: 8 / 16 / 32 GB LPDDR5 5200 MHz

64 GB LPDDR5x 7500 MHz

Úložisko

1 x M.2 SSD, až 2 TB PCIe® 4.0 SSD

512 GB / 1 TB M.2 PCIe® 4.0 Value SSD

512 GB / 1 TB / 2 TB M.2 PCIe® 4.0 Performance SSD

Zobrazenie

14,0" 3K OLED (2880*1800), 16:10, širokouhlý, lesklý, 400 nitov, 100% sRGB, 100% DCI-P3

I/O porty

1 x USB 3.2 Gen 2 Type-A

2 x Thunderbolt 4.0 Type C®

1 x HDMI® 2.1 (TMDS)

1 x 3,5 mm kombinovaný audio konektor

1 x slot na zámok Nano Kensington ®

1 x Mini HDMI® prenos na RJ45

Videokamera

1080p FHD IR kamera, Webcam Shield

Bezdrôtové pripojenie

Integrované bezdrôtové pripojenie

Bezdrôtová karta WiFi 6E (802.11ax) (dvojpásmová) 2*2 + Bluetooth® 5.3

Audio

2 x reproduktory

3 x viacúčelový mikrofón s formovaním lúča Intelligo

Technológia obojsmerného potlačenia hluku ASUS AI

Technológia inteligentného zosilňovača

Certifikát Dolby

Hmotnosť

Od 990 g (s batériou 63 Wh)

Rozmery

31,1 x 21,5 x 1,578 cm

Batéria

63 Wh, 3-článková, Li-polymérová

Zabezpečenie

Slot na zámok Nano Kensington®, snímač odtlačkov prstov, štít webovej kamery, TPM 2.0 (voliteľný), prihlásenie pomocou NFC

Klávesnica a touchpad

Klávesnica plnej veľkosti so zdvihom kláves 1,5 mm; podsvietená; odolná proti poliatiu do 400 cm3*

*Kvantita použitá počas testovania v trvaní 3 minút

NumberPad

Áno

Odporúčaný softvér

ASUS Control Center (predáva sa samostatne), ASUS Business Manager, MyASUS

Sieťový adaptér

USB typu C® , 65 W; výstup: 20 V DC, 3.25 A; Input: 100~240 V AC 50/60 Hz univerzálny

Dodržiavanie energetickej účinnosti

EPEAT Gold, Energy Star 8.0, FSC MIX certifikovaný obal, WEEE, francúzsky index opraviteľnosti

O spoločnosti ASUS

Spoločnosť ASUS je globálnym technologickým lídrom, ktorý poskytuje najinovatívnejšie a najintuitívnejšie zariadenia, komponenty a riešenia na svete s cieľom poskytovať neuveriteľné zážitky, ktoré zlepšujú život ľudí na celom svete. Vďaka tímu 5 000 interných odborníkov na výskum a vývoj je spoločnosť ASUS svetovo známa tým, že neustále mení predstavy o dnešných technológiách pre budúcnosť, každý deň získava viac ako 11 ocenení za kvalitu, inovácie a dizajn a je zaradená medzi najobdivovanejšie spoločnosti sveta podľa časopisu Fortune.

ASUS Computer Czech Republic, s. r. o., o. z.
Eva Čanová | Senior Marketing Specialist | +421 948 069 976 | eva_canova@asus.com
Servis pre klientov a médiá Produkcia, s. r. o. +421 2 5296 2011 I infopremedia@produkcia.eu
 


[1] Od 7. mája 2023. Na základe internej analýzy trhu spoločnosti ASUS, ktorá porovnáva veľkosť a hmotnosť zvýrazneného notebooku ASUS s konkurenčnými výrobkami od výrobcov vrátane LG, HP, Dell a Lenovo. Skutočná hmotnosť sa môže líšiť v závislosti od špecifikácií.

[2] Služby ASUS Carbon Partner budú k dispozícii v 4. štvrťroku 2023. Pre ďalšie informácie nás kontaktujte.

[3] Vylepšenia sú založené na porovnaní s predchádzajúcou generáciou modelov ExpertBook. Skutočné výsledky sa môžu líšiť v závislosti od modelu a scenára používania.

[4] Špecifikácie, obsah a dostupnosť produktov sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia a môžu sa v jednotlivých krajinách líšiť. Skutočný výkon sa môže líšiť v závislosti od aplikácií, používania, prostredia a ďalších faktorov. Úplné špecifikácie sú k dispozícii na stránke http://www.asus.com

Zobrazit Galériu

ASUS

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať