SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 Advertisement

Acer Holo 360: 360° kamera, ktorá telefonuje

0

Zariadenie umožňuje zhotovovať 360° fotky a videá. Je to telefón s 360° kamerou alebo 360° kamera s Androidom? Oboje. Otázne je, či si niekto kúpi takúto kameru, aby pomocou nej telefonoval. Zrejme bude SIM karta primárne slúžiť viac na zdieľanie záberov na sociálnych sieťach. 

Vzhľad

Acer Holo 360 má malé, no celkom masívne a kompaktné telo z plastu, ktoré sa v ruke drží príjemne. Jeho hlavné dominanty sú dve 180° sférické šošovky, za ktorými nájdeme dva 16 Mpx snímače. Na zadnej strane je jedna šošovka a reproduktor. Druhá šošovka je nad 3" dotykovým displejom, ktorý bol jasne čitateľný aj na priamom slnku.  Panamorfné objektívy sú už na prvý pohľad netradičné a podčiarkujú panoramatický rozmer aparátu. MicroSD a USB porty i ďalšie ovládacie prvky umiestnil výrobca po pomerne širokom obvode. Veľmi som ocenil dodávané puzdro a pútko na ruku, vďaka ktorým som si nemusel dávať pozor, či prístroj počas testovania nepoškodím, hoci je odolný proti vode a prachu.

Fotky a video

Fotky som zhotovoval v kvalite 4K pri rýchlom čase uzávierky, ktorým som dosiahol ostrý záber aj pri fotografovaní akčných scén. Keď som si nastavil rozlíšenie 6,9K pri normálnom čase uzávierky, získal som vyššiu kvalitu pri fotografovaní menej akčných scenérií. Fotografie zhotovené v predinštalovanej aplikácii fotoaparátu sa ukladajú do formátu RAW. Spracované fotky sa hneď uložia do podoby, v ktorej ich vieme ľahko zdieľať cez sociálne siete, tie známejšie už podporujú prezeranie fotky vo virtuálnej realite. Systém vyžaduje iba pripojenie Wi-Fi, smartfón alebo počítač nie je potrebný. Ponúka tieto režimy: Crystal Ball, Panorama, Super Selfie, Little Planet a 360 View.

Video som natáčal v 2K a 4K rozlíšení, získal som pri nich priemerné množstvo detailov na rozloženie obrazu do 360° priestoru. Spracovanie skúšobného 4,5-minútového videa RAW do pozerateľnej a zdieľateľnej podoby mi však trvalo hodinu a štvrť. K videu patrí aj zvuk a ten, žiaľ, nie je veľmi kvalitný, no pre nenáročného používateľa  postačuje. Pri natáčaní videa aj pri fotení mi chýbala možnosť priameho pripojenia mobilu na statív alebo selfie tyčku. Keď som použil externý držiak, zaznamenával sa na nahrané snímky, čo kazilo výsledný efekt. Najlepšie vyzerali fotky, pri ktorých som mal mobil položený na spodnej hrane (našťastie je dosť široká). Vtedy nevznikali žiadne rušivé momenty, ako napríklad odseknuté prsty pri držaní v ruke či spomenutý držiak na statív.

Hardvér

Mobilný procesor Qualcomm Snapdragon 625 umožňuje prístroju kombinovať výkon dostačujúci na strih videa v reálnom čase, integrovať pripojenie LTE a dotykový displej. Ide o all-in-one riešenie na živé streamovanie 360° videa na YouTube a Facebooku.

Verdikt

Pokiaľ chcete jednoducho ovládateľný prístroj na zhotovovanie 360° záberov a ich následné rýchle zdieľanie bez potreby párovania zariadení, Acer Holo 360 je veľmi zaujímavé riešenie. V kombinácii s headsetom na VR ponúka úplne nový zážitok a odpustíte mu aj drobné problémy okolo formátu.

Parametre:

• Rozmery: 10,9 × 1,3 × 5,8 cm, hmotnosť: 139 g, procesor: Qualcomm Snapdragon 625, 8 jadier, 2 GHz, pamäť: 2 GB RAM, 16 GB flash, OS Android 7.1, microSD do 128 GB, displej: 3" IPS, 640 × 480 bodov, konektivita: LTE, Wi-Fi 2.4, fotoaparát: 2× 180°, 16 Mpx,  kapacita batérie: 2000 mAh
• Cena: 197,98 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ 360° kamera, výdrž batérie, 4G konektivita cez SIM kartu, ochranný kryt v balení
- 360° snímky sa dajú zhotovovať len cez predinštalovanú aplikáciu, chýba závit na statív alebo selfie tyč, nekvalitný mikrofón

HODNOTENIE:

Fotoaparát: 100 %
Výkon: 90 %
Dizajn: 80 %
Vydrž batérie: 90 %
Celkovo: 80 %

 

Zobrazit Galériu

Filip Kollár

Všetky autorove články
Acer Holo

Pridať komentár