PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Amazon začína predávať prvé vlastné smart televízory s výbornou cenovkou

Technológie
1

Amazon oznámil svoj prvý rad inteligentných televízorov s predpokladaným termínom dodania na budúci mesiac. Spoločnosť nie je na poli inteligentných televízorov úplným nováčikom, už od roku 2014 sú pre spotrebiteľov k dispozícii jeho Fire TV, na ktorých však spolupracuje s inými značkami. Toto je vôbec prvý prípad, keď Amazon skutočne vyrobil vlastný hardvér. Na úvod to budú dva rady televízorov – Omni Series a 4-Series. Oba ponúkajú zážitok zo sledovania v rozlíšení 4K, hoci Omni má viac špičkových funkcií vrátane zabudovaných mikrofónov pre službu Alexa. 

Rad Omni bude dostupný v podobe 43-palcových, 50-palcových, 55-palcových, 65-palcových a 75-palcových modelov a bude poskytovať podporu pre HDR10, HLG a Dolby Digital Plus, pričom 65" a 75" modely budú vybavené aj systémom Dolby Vision. Najmenší model bude stáť 410 dolárov, čo je celkom dobrá cena za smart TV s rozlíšením 4K. Televízory budú mať okrem mikrofónov aj ďalšie možnosti na zapojenie do inteligentnej domácnosti. Disponujú napríklad režimom obrazu v obraze, ktorý umožní skontrolovať kameru zvončeka Ring.

Počas tohto roka Amazon pridá do Omni aj „prístrojový panel pre inteligentnú domácnosť“. Fire TV 4-Series je veľmi podobný Omni, ale bez vychytávok, ako sú vstavané mikrofóny (Alexu môžete zavolať pomocou diaľkového ovládača). Na začiatku sú k dispozícii iba 43-palcové, 50-palcové a 55-palcové modely, všetky s rozlíšením 4K UHD a s podporou HDR10. Cena 43-palcového modelu sa začína na 370 dolároch. Reproduktory Echo sa budú môcť pripojiť k obom radom bezdrôtovo, na ich rozpoznanie bude používateľ upozornený vyskakovacím oknom.

Zdroj: inputmag.com.

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Wáw, no čítala som že sa dá zohnať sony telkáč 55ťka za 380€, tak to moc s cenovkou nevyšlo. Amazon je drahý :-( reakcia na: Amazon začína predávať prvé vlastné smart televízory s výbornou cenovkou

15.9.2021 18:09
Wáw, no čítala som že sa dá zohnať sony telkáč 55ťka za 380€, tak to moc s cenovkou nevyšlo. Amazon je drahý :-(
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať