PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Facebook a Ray-Ban predstavili okuliare so zabudovaným fotoaparátom a reproduktormi

0

V týchto dňoch sa na trh dostali inteligentné okuliare, ktoré vzišli zo spolupráce Facebooku a spoločnosti Ray-Ban. Volajú sa Ray-Ban Stories a stoja 299 dolárov. Rám je vybavený dvoma prednými kamerami na snímanie videa a fotografií. Synchronizujú sa so sprievodnou aplikáciou s názvom Facebook View, ktorá umožňuje klipy upravovať a zdieľať s inými aplikáciami v telefóne (nielen s Facebookom). Na okuliaroch je síce fyzické tlačidlo na nahrávanie, ale môžete aj povedať „Hey Facebook, take a video“ a ovládať ich bez použitia rúk. A čo je dôležité, tento model vyzerá ako bežné okuliare.

Vďaka svojej základnej schopnosti fotografovať a nahrávať videá sú Ray-Ban Stories v podstate elegantnejšou verziou okuliarov Snapchat Spectacles, ktoré boli uvedené v roku 2016. Tento model Ray-Ban nemá v sklách displeje ako najnovšie okuliare Spectacles, predstavené začiatkom tohto roka. Reproduktory na oboch stranách rámu môžu prehrávať zvuk z vášho telefónu cez bluetooth, čo vám umožní uskutočniť hovor alebo počúvať podcast bez toho, aby ste museli vytiahnuť telefón. Touchpad vstavaný do bočnej časti rámu umožní zmeniť hlasitosť alebo pozastaviť to, čo počúvate.

Aj keď majú Ray-Ban Stories obmedzené možnosti, sú to najbežnejšie vyzerajúce a najdostupnejšie inteligentné okuliare, ktoré sa doteraz na trhu objavili. Päťmegapixelové kamery môžu zachytiť takmer štyri desiatky 30-sekundových videoklipov alebo zhruba 500 fotografií, kým sa zaplní pamäť v zariadení. Fyzické tlačidlo v hornej časti pravej strany rámčeka vám umožní ručne zhotoviť snímky, ak nechcete použiť hlasový povel.

SWAN_TITULKA_0722

Svetlo na vnútornej strane okuliarov poskytne množstvo informácií: zelená znamená plné nabitie, oranžová nízky stav batérie, modrá režim párovania, červená vybitú batériu alebo prehriatie a biela chybu snímania.  Osobitné biele svetlo smerujúce dopredu vedľa pravej kamery sa rozsvieti vždy, keď okuliare nahrávajú. Facebook uvádza, že úplné nabitie okuliarov trvá zhruba hodinu a batéria pri občasnom používaní vydrží približne šesť hodín. S okuliarmi sa dodáva ja puzdro na prenášanie z materiálu podobného koži a so vstavanou nabíjačkou, ktorá dokáže batériu nabiť trikrát.

Samotné puzdro sa nabíja pomocou kábla USB-C, ktorý je súčasťou balenia. Kamery v okuliaroch nie sú také kvalitné ako fotoaparáty v moderných smartfónoch. Môžu však poslúžiť vo chvíľach, keď máte obsadené ruky alebo chcete zachytiť niečo letmé. Okuliare nie sú navrhnuté tak, aby mohli zvlhnúť. Sprievodná aplikácia vás počas počiatočného nastavenia prevedie zásadami ochrany osobných údajov, kde sa požaduje, aby Facebook mohol zhromažďovať údaje o tom, ako okuliare používate.

Na ich použitie je potrebný účet Facebook, ale spoločnosť neanalyzuje to, čo zaznamenávate a ukladáte v aplikácii View, aby vám prispôsobila reklamy. Inteligentné okuliare Ray-Ban Stories v základnej verzii stoja 299 dolárov, polarizačné sklá zvýšia cenu na 329 dolárov a variant s fotochromatickými sklami sa predáva za 379 dolárov. Existujú tri hlavné štýly rámov: Wayfarer, Round a Meteor. Dovedna je k dispozícii 20 kombinácií štýlov, farieb, veľkostí a typov skiel.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať