SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Apple plánuje all-screen dizajn iPhonu s displejom aj na zadnej strane

0

Nedávno objavený patent ukazuje, že Apple uvažuje o celosklenenom iPhone minimálne s dvoma displejmi – jeden by bol vpredu ako zvyčajne a druhý vzadu. Dizajn, na ktorý upozornil web PatentlyApple, predstavuje sklenený kryt ovíjajúci celé zariadenie, ktorý funguje ako obrazovka, takže obraz môžete posunúť z prednej časti, aby sa zobrazil na zadnej strane.

Ako sa to však dá využiť, ak sa aj tak môžete pozerať naraz iba na jednu obrazovku? Ak displej praskne alebo sa stane nefunkčným, v podstate môžete telefón otočiť a zadnú časť zariadenia používať ako samostatnú obrazovku. Nie je však jasné, ako sa do hry zapája pole zadných kamier, ale zatiaľ je tento návrh vo veľmi ranej fáze, ide len o dôkaz konceptu.

Dizajn definuje až šesť oblastí displeja, teda okrem prednej a zadnej obrazovky je zobrazovač aj na hornej a dolnej hrane a na bokoch zariadenia. Možno by sa to dalo využiť na zobrazenie ikon citlivých na dotyk namiesto tlačidiel, ako to robí napríklad aj Samsung. Apple podal patenty na sklenené kryty ovíjajúce celé zariadenie aj pre stolové počítače iMac a hodinky Apple Watch. Ikony by sa tak okrem prednej strany hodiniek zobrazovali aj po stranách.

Zdroj: tomsguide.com.

Redakcia

Všetky autorove články
Apple iPhone technika smartfon telefon dizajn displej

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať