ACER_05 ACER_05 ACER_05 Advertisement

Apple pracuje na technológii zobrazovanie 3D obsahu pre iPhone

0

Apple skúma novú technológiu zobrazovania, schopnú ponúknuť zážitok s rozšírenou realitou bez potreby náhlavnej súpravy alebo špecializovaných okuliarov. V nedávno udelenom patente s názvom Split-Screen Driving of Electronic Device Displays, na ktorý upozornil web AppleInsider, sa uvádza, že spoločnosť pracuje na displejoch schopných ukázať používateľom 3D obraz bez potreby akéhokoľvek príslušenstva.

Sám Apple však pripúšťa, že tento typ technológie naráža na množstvo technických prekážok. Je ťažké poskytnúť takýto obsah na multifunkčnom zariadení, ako je napríklad smartfón alebo tablet, bez vytvárania viditeľných artefaktov, ako je napr. pohybové rozmazanie alebo iné efekty, ktoré môžu byť pre diváka nepríjemné alebo mu dokonca spôsobiť závrat.

SWAN_042021

Apple podrobne opisuje, ako sa dá tento typ funkcií dosiahnuť implementáciou „režimu rozdelenej obrazovky“ na displej iPhonu, ktorý v podstate poskytne každému oku iný pohľad, pričom výsledok je podobný 3D grafike. Jedna časť rozdeleného displeja by sa mohla použiť na zobrazenie obsahu pre ľavé oko diváka a druhá časť na zobrazenie obsahu pre pravé oko. Nie je pravdepodobné, že sa s touto technológiou v dohľadnom čase stretneme na iPhonoch.

No je tu ešte jedna nová technológia displeja, ktorá uzrie svetlo sveta s väčšou pravdepodobnosťou. Tá by mala budúcim modelom iPhone umožniť dynamicky prepínať medzi obnovovacími frekvenciami 60 Hz, 120 Hz, 180 Hz a 240 Hz, čo by malo používateľom poskytnúť responzívnejšiu obrazovku a plynulejší pohyblivý obsah. Patentová prihláška, ktorá opisuje tento typ technológie, bola podaná len minulý mesiac.

Zdroj: bgr.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať