ACER_JUN23 ACER_JUN23 ACER_JUN23

Asistent Google dokáže prekladať rozhovor v reálnom čase už aj do slovenčiny

4

Asistent Google bude čoskoro schopný robiť vám prekladateľa v reálnom živote, a to v 27 rôznych jazykoch, medzi ktorými nechýba ani slovenčina. Google oznámil, že jeho hlasový asistent získava nový „tlmočnícky režim“, ktorý mu umožní prekladať v reálnom čase. Môžete tak viesť rozhovor s niekým, kto hovorí iným jazykom. Funguje to, no nie oslnivo.

Budete mu môcť napríklad povedať: „Hej, Google, buď môj francúzsky tlmočník.“ Asistent Google potom zobrazí preklad vašich slov, ktoré hovoríte, ako text na inteligentnom displeji. Potom sa zapne mikrofón, aby druhá osoba mohla odpovedať vo svojom jazyku, pričom jej slová budú hneď preložené na obrazovke. Google Asistent potom prehrá slová vo vašom jazyku.

Nemusíte Googlu oznámiť, akým jazykom hovoríte, ak ide o jeden z 27 podporovaných, určí ho sám. No ak budú dvaja ľudia hovoriť jeden cez druhého, hlasový asistent im nebude rozumieť.

Redaktor webu The Verge vyskúšal novú funkciu na výstave CES s mandarínskou čínštinou. Hovorí, že je to síce veľké zlepšenie, ale stále sú tu problémy, ktoré čakajú na vyriešenie. V praxi je to totiž trochu neprirodzené: musíte niečo povedať a potom chvíľu čakať na spracovanie prekladu a opakovať to počas celého rozhovoru. Je dokonca možné, že Google jednoducho vynechá niektoré z vašich viet. Funkcia teda nie je vhodná na dlhšiu konverzáciu.

Novinka by sa mala v nasledujúcich mesiacoch sprístupniť na zariadeniach Google Home a inteligentných displejoch iných výrobcov, ako je Lenovo, LG, JBL a ďalší.

A tu je úplný zoznam podporovaných jazykov: anglický, arabský, český, čínsky, dánsky, fínsky, francúzsky, grécky, hindský, holandský, indonézsky, japonský, kórejský, maďarský, nemecký, poľský, portugalský, rumunský, ruský, slovenský, španielsky, švédsky, taliansky, thajský, turecký, ukrajinský, vietnamský.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Google asistent jazyk preklad internet online CES 2019 Lenovo LG JBL

4 komentáre

V tomto je rozdiel medzi Google a Facebookom reakcia na: Asistent Google dokáže prekladať rozhovor v reálnom čase už aj do slovenčiny

12.1.2019 09:01
Google niečo naozaj tvorí. Gaunerská teroristická firma Facebook akurát terorizuje ľudí, šmíruje a predáva ich dáta a vykráda ľudí cez reklamy. Facebook treba zrušiť.
Reagovať

RE: V tomto je rozdiel medzi Google a Facebookom reakcia na: V tomto je rozdiel medzi Google a Facebookom

15.1.2019 08:01
Nikto ta facebook ani Google nenuti pouzivat a mat tam vytvorene konta alebo zdielat svoje osobne udaje a cinnosti :)
Reagovať

ale ale reakcia na: Asistent Google dokáže prekladať rozhovor v reálnom čase už aj do slovenčiny

10.1.2019 18:01
pokial viem tak google assisten uz davno prekladal zo slovenciny. Vsak ho puzivam uz zopar rokov. Neviem kto zaspal dobu.
Reagovať

RE: ale ale reakcia na: ale ale

12.1.2019 09:01
Zaspal si ty.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať