SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Blízka budúcnosť videohovorov: Hologramy

2

Startup Portl so sídlom v Los Angeles ohlásil M, nové set-top zariadenie, ktorého cieľom je priniesť do našich domovov hologramy bez použitia súpravy AR alebo VR. Počas pandémie sa všetci spoliehame na videohovory viac ako kedykoľvek predtým. Hoci Zoom, Teams a FaceTime nikdy nenahradia osobné stretnutia, aspoň nám umožnia skutočne vidieť ľudí, na ktorých nám záleží. David Nussbaum, zakladateľ spoločnosti Portl, si myslí, že nový prehliadač hologramov jeho spoločnosti môže týmto hovorom vdýchnuť život tým, že osobu, s ktorou hovoríte, „prenesie“ do vášho domova.

Samozrejme, nemožno preniesť telo na iné miesto, ale môžete vysielať svoj 3D obraz do zariadenia M niekoho iného. Prístroj má veľkosť ako minichladnička a dá sa používať v režime na výšku alebo na šírku. Je vybavený kamerou s podporou AI, ktorá vás natáča a generuje video so simulovanou hĺbkou. Model M obsahuje 16 GB systémovej pamäte, 1 TB úložného priestoru a dotykový displej s vysokým rozlíšením.

SAMSUNG_092022 M Advertisement

Okrem komunikácie webová stránka značky uvádza niekoľko ďalších možností použitia vrátane zábavy, telemedicíny, fitnes či nakupovania. Startup dúfa, že svoje zariadenie uvedie na trh v priebehu marca, ale už teraz ponúka možnosť rezervovať si ho prostredníctvom webovej stránky Portl s vratnou zálohou 100 USD. Model M bude dostupný v dvoch farebných vyhotoveniach (Dark Matter a Nimbus White) a mal by stáť približne rovnako ako „dobrý televízor s plochou obrazovkou“.

Zdroj: robbreport.com.

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

Diskusia reakcia na: Blízka budúcnosť videohovorov: Hologramy

19.1.2022 18:01
Zjavne tu niekto s diskutérov potrebuje navštíviť psychiatrickú ambulanciu.
Reagovať

RE: Takých ako si ty tu potrebujeme :-D Všetkých na psychiatrickú ambulanciu? Tebe to nedochádza? Asi nie, však :D reakcia na: Diskusia

21.1.2022 16:01
Veru všetkých vyženieme z práce na psychiatriu a tam im dajú lieky, ktoré majú nezvratný účinok a poškodzujú mozog. Následne títo ľudia pôjdu na invalidný dôchodok namiesto toho, aby mali dobrú prácu a ty im to všetko budeš z tvojich daní platiť. Takže fakt si geniálny, budeme tu ťahať na sociálke komando invalidov, lebo ty si sa nechcel porozprávať, ale len si ich posielal do piči na psychiatriu. Joj, ale si ty sprostý aj tá mať, čo ťa mala :-D
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať