Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

Recenzia: Bowers & Wilkins P3 series2: Malé slúchadlá s veľkým zvukom

0

Testovať výrobky od Bowers & Wilkins patrí vždy k zaujímavým úlohám. Značka je známa hlavne fanúšikom high-endu, ale v jej portfóliu možno nájsť aj cenovo dostupné zariadenia. Medzi také patria aj slúchadlá P3 Series2. P3 Series2 sú najmenšie a najľahšie hlavové slúchadlá v ponuke výrobcu. Ide o ľahké slúchadlá otvorenej koncepcie a s veľmi exkluzívnym dizajnom v kombinácii čiernej s lešteným hliníkom. Hlavový most je tvorený z plastu s mäkkým obložením zvnútra. Mušle sú uchytené netypicky iba z jednej strany pomocou drôtov z nehrdzavejúcej ocele. Koncové úchyty s mušľami sú sklopné a slúchadlá tak možno zložiť do priloženého puzdra. To je plastové, s tvrdým polsterovaním zvnútra a s logom výrobcu navrchu, je veľmi skladné, takže nie je problém ho zbaliť do kabelky alebo školskej tašky.

Hranatý dizajn mušlí s oblými hranami je typický pre všetky ­slúchadlá výrobcu. Zaujímavé je, že mušle sa skladajú z dvoch častí, ktoré spolu držia pomocou magnetu. Po odklopení vrchnej časti potiahnutej jemnou kožou s perforáciou tak možno jednoducho vymeniť prívodný káblik. V každej mušli je totiž umiestnený konektor. Veľmi vtipné a efektívne riešenie. K slúchadlám dostanete rovno dva kábliky, jeden má navyše trojicu ovládacích tlačidiel. Pri použití s iPhohom (samozrejme nie verzie 7) slúžia na ­ovládanie hlasitosti a spustenie a zastavenie prehrávania. Na smartfónoch s Androidom fungovalo iba stredné tlačidlo, ovládanie hlasitosti nebolo možné. Slúchadlá sa veľmi príjemne nosia, ale daňou za to je možnosť ich skĺznutia z hlavy pri prudších pohyboch. Pri ­normálnej chôdzi to však nehrozí. Vcelku je ich používanie veľmi príjemné a jednoducho sa s nimi manipuluje. O zvuk sa stará dvojica širokopásmových 30 mm meničov s basovým portom s impedanciou 34 ohmov.

Zvukové podanie je veľmi vyrovnané. Pozoruhodne vynikajú horné stredy aj krištáľovo čisté výšky, ktorým sekundujú hlboké basy siahajúce až do subbasového pásma. Je až neuveriteľné, ako to tieto slúchadlá vedia zahrať. Napriek otvorenej koncepcii pokojne schovajú do vrecka nejedny uzavreté slúchadlá. Už pri minimálnej hlasitosti dokážete identifikovať nástroje, spevy znejú, akoby spevák stál pred vami. Zvuk je v celom rozsahu čistý a priezračný, bez jediného zaváhania. Skvelý výkon.

Parametre:

• Frekvenčný rozsah 10 Hz – 20 kHz, impedancia 34 ohmov, skres­lenie < 0,5 % (1 kHz/10 mW), citlivosť 111 dB/V na 1 kHz, max. vstupná úroveň 50 mW, meniče 2× 30 mm, hmotnosť 130 g
• Zapožičal: BIS Audio
• Cena: 149 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Špičkový zvuk, jedinečný dizajn, kvalitné spracovanie, príslušenstvo
- Nič podstatné

HODNOTENIE:

Zvuk: 100 %
Ovládanie: 90 %
Výbava:  100 %
Vyhotovenie: 100 %
Celkovo: 99 %

René Hubinský

Všetky autorove články
Bowers & Wilkins

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať