ACER_05 ACER_05 ACER_05 Advertisement

Všetko, čo je zatiaľ známe o Apple Watch 7

1

Apple Watch 7 rovnako ako jeho predchodcovia po svojom uvedení zrejme ovládnu trh s inteligentnými hodinkami. Vyzerá to tak, že Apple má na tento rok nachystanú výraznejšiu aktualizáciu. Úniky a zvesti naznačujú prvý významný redizajn od roku 2018, ako aj potrebu reagovať na rastúcu konkurenciu vyplývajúcu z nového partnerstva medzi spoločnosťami Google a Samsung. O Apple Watch 7 je zatiaľ známych niekoľko vecí týkajúcich sa ceny, dátumu vydania, dizajnu i funkcií.

Hoci zatiaľ sa neobjavili nijaké oficialne správy ohľadne dostupnosti a ceny týchto smart hodiniek, Apple je v tejto oblasti pozoruhodne dôsledný. To naznačuje uvádzaciu cenu 399 dolárov a uvedenie na trh v polovici septembra. S výnimkou prvého Apple Watch boli všetky nové modely vydané medzi 12. a 22. septembrom a nie je dôvod očakávať, že to tento rok bude inak. Jediné obrázky, ktoré sa doposiaľ objavili, boli rendery vytvorené @rendersbyian v spolupráci s Jonom Prosserom.

SWAN_042021

Pritom Prosserove zobrazenia sa údajne zakladajú na skutočných obrázkoch Apple Watch 7 zaslaných nemenovaným zdrojom. Najväčšou zmenou v dizajne sú rovné bočné strany. Nie je to veľmi prekvapujúce, pretože spoločnosť aplikuje rovnaký dizajn na takmer celú svoju ponuku produktov – od iPhonu 12 cez iPad Air až po nový iMac. No v prípade hodiniek sú horná a spodná časť stále zaoblené, pretože do nich zapadá remienok. Zvyšok dizajnu sa zdá nezmenený, hoci nie je jasné, či to tak zostane aj pri finálnom produkte.

Hodinky budú pravdepodobne stále dostupné vo veľkostiach 40 mm a 44 mm. Nové funkcie však viac-menej zostávajú zahalené tajomstvom. TechRadar nedávno informoval o jednej potenciálnej novej funkcii – pridaní monitorovania glukózy v krvi. Ďalšie veci sú čisto špekulatívne. Apple nedávno získal patent na remienok hodiniek s vloženými batériami. Keďže nový dizajn vyzerá neuveriteľne tenko, mohol by to byť spôsob na prekonanie Samsung Galaxy Watch alebo konkurentov zameraných na fitnes náramky, pokiaľ ide o výdrž batérie.

Tá totiž predstavuje najväčší nedostatok vo funkciách, ktorý by hodinky Apple Watch 7 mohli odstrániť. V súčasnosti celé dva dni používania neprichádzajú do úvahy a väčšina aktívnych používateľov ich vybije za menej ako jeden deň. Na porovnanie, Galaxy Watch 3 ponúka výdrž batérie štyri dni a väčšina zariadení Fitbit vydrží zhruba päť dní na jedno nabitie.  

Zdroj: laptopmag.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

čmejd reakcia na: Všetko, čo je zatiaľ známe o Apple Watch 7

28.5.2021 16:05
čmejd
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať