SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

ChatGPT-4 prichádza. A dokáže už vytvoriť video

Technológie
0

ChatGPT, konverzačný robot s umelou inteligenciou, bude čoskoro schopný premeniť textové zadania na originálne videá. Microsoft výrazne investoval do ChatGPT a už predstavil množstvo nových produktov, ktoré ho využívajú ako asistenta s umelou inteligenciou, ako napríklad vyhľadávač Bing.

Podľa Andreasa Brauna technického riaditeľa nemeckej pobočky Microsoftu však aktualizovaná verzia s názvom GPT-4, ktorá sa má spustiť vo štvrtok, bude vybavená „multimodálnymi modelmi“. To znamená, že bude môcť z textového zadania generovať obsah vo viacerých formátoch, ako sú zvukové klipy, obrázky či videoklipy. ChatGPT je rozsiahly jazykový model, ktorý bol trénovaný na veľkom množstve textových údajov, čo mu umožňuje generovať na danú výzvu textové výstupy podobné ľudským.

Aktuálna verzia, ktorú v novembri vydala spoločnosť OpenAI, je známa ako GPT3.5 dokáže napríklad absolvovať skúšky na vysokej škole, tvoriť softvér či poskytovať poradenstvo. Keďže nová verzia GPT-4 bude mať multimodálne modely, ponúkne úplne iné možnosti, napríklad videá. Andreas Braun neprezradil, či bude GPT-4 uvedený na trh samostatne alebo ako súčasť produktu. Hoci multimodálna AI je nový koncept, diskusie o dôsledkoch generovania videa umelou inteligenciou prebiehajú už roky, najmä pokiaľ ide o deepfakes.

Predplatné NEXTECH 2021

Je to forma umelej inteligencie, ktorá využíva „hlboké učenie“ na manipuláciu so zvukom, obrázkami alebo videom, čím vytvára hyperrealistický, no falošný mediálny obsah. Napriek zábavnej hodnote deepfakes odborníci na kybernetickú bezpečnosť varovali pred nebezpečenstvom, ktoré môžu predstavovať. Niektorí predpokladajú, že do roku 2025 bude 90 percent online obsahu generovaných alebo vytváraných pomocou umelej inteligencie.

Zdroj: dailymail.co.uk.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať