SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Ľudia vraj do 7 rokov dosiahnu nesmrteľnosť

0

Nové video z kanála Adagio na YouTube sa vracia k myšlienkam futuristu Raya Kurzweila o tom, že singularita aj nesmrteľnosť sú pre ľudí šokujúco blízko. Singularita je moment, keď umelá inteligencia prekročí hranice ľudskej kontroly a rýchlo zmení spoločnosť. Predpovedať jej načasovanie je prinajmenšom zložité. Kurzweil však hovorí, že zásadným krokom na ceste k potenciálnej singularite v roku 2045 je koncept nesmrteľnosti, ktorý sa možno dosiahne už v roku 2030. A umožní to rýchly vzostup umelej inteligencie.

  

Kurzweil verí, že náš technologický a medicínsky pokrok porastie do tej miery, že roboty (nazýva ich nanoboty) budú pracovať na oprave našich tiel na bunkovej úrovni a vďaka nepretržitej práci robotického know-how sa zvrátia choroby a starnutie. A potom je tu nesmrteľnosť. Samozrejme, prísľub nesmrteľnosti do roku 2030 vyvoláva skeptický postoj ku Kurzweilovým odvážnym predpovediam u zástancov aj kritikov.

Predplatné NEXTECH 2021

Nepomáha ani to, že ľudia zaznamenávajú zhoršujúci sa trend v celosvetovej dĺžke života a lídri v tejto oblasti predpovedajú, že ak táto singularita naozaj nastane, ľudí úplne vyhubí. Keďže vedci naďalej pracujú na myšlienke samoopravných buniek, budeme potrebovať niekoľko významných krokov vpred na bunkovej úrovni, aby sa nesmrteľnosť stala reálnou možnosťou. Samozrejme, všetko to môže byť bezpredmetné, ak sa nám nepodarí vymyslieť spôsob, ako sa ubrániť nadvláde umelej inteligencie, ktorá nás bude držať pri živote.

Zdroj: popularmechanics.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať