SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Číňania majú zariadenie, ktoré by mohlo zmeniť vedenie vojny

Bezpečnosť
1

Čínski vedci údajne vytvorili novú technológiu vojenského sledovania, ktorá zmení paradigmu na bojovom poli. Informoval o tom denník South China Morning Post. Ako hovorí vedúci vedecký pracovník projektu Jang Kai, Číňania majú teraz k dispozícii monitorovacie zariadenie, ktoré bude vykonávať vysokokapacitné živé monitorovanie a analýzu elektromagnetického spektra a bude ho monitorovať v oveľa väčšom rozsahu ako kedykoľvek predtým.

Zariadenie zachytáva všetky druhy elektromagnetického vysielania – od rádiového vysielania pre domácich majstrov až po satelity Starlink Elona Muska. Číňania môžu teraz monitorovať a nastaviť sledovanie širokej škály technologických zariadení.

Môžu takisto udržiavať vnútornú komunikáciu, a to aj v prípade, že sú aktivované rušiace zariadenia. Možnosti využitia tejto technológie sú rozsiahle a v novom veku vedenia vojny kľúčové. Medzi najdôležitejšie vlastnosti novej čínskej technológie sledovania patria jej kompaktné rozmery, vysoký výkon a minimálna spotreba energie na jej prevádzku.

Nedávno civilné zariadenia na monitorovanie počasia v Juhočínskom mori zachytili niekoľko zvláštnych porúch. Tieto anomálie vyvolali medzi vojenskými analytikmi špekulácie, ktoré naznačujú interakcie medzi Čínou a americkým námorníctvom.

Hoci medzi oboma krajinami oficiálne nič nevypuklo, existuje tu napätie a elektronické bojisko je už vytvorené. Vytvorenie zariadenia s takýmito schopnosťami znamená možný začiatok významného posunu, pokiaľ ide o vojnový potenciál. Čína má teraz možnosť odpočúvať, rušiť alebo úplne presmerovať komunikáciu počas vojenského konfliktu alebo aj kedykoľvek inokedy.

Zdroj: giantfreakinrobot.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Geniusfrikvensi reakcia na: Číňania majú zariadenie, ktoré by mohlo zmeniť vedenie vojny

16.2.2024 21:02
Casy sa menia,ludia zostavaju. Musim sa zasmiat. Rus by povedal,chuj s tym,nas mnogo. Cinan sa rype v polievke palickami,vyberie hutne jedivo a zvysok vypije. American zviaka zuvackua nevie,ze cuvinggum je zo slovenciny. Slovak zramuje semafor,da si cervene tangace,alebo dostane kovid tisice km od domova,no trapi ho to asi ako milionara cena rohlika...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať