SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Elektronika bez batérií by mohla radikálne obmedziť e-odpad na skládkach

3

Výskumníci zo Severozápadnej univerzity a Delftskej technickej univerzity vyvinuli technológiu zberu energie BFree, ktorá by umožnila prevádzku zariadení bez batérií, schopných pracovať nepretržite len s občasným prívodom energie. Ten istý tím už v minulom roku predstavil prvý Game Boy na svete bez batérií, ktorý je poháňaný energiou získavanou stláčaním tlačidiel používateľom.

Inžinieri dúfajú, že inovatívny systém BFree pomôže obmedziť obrovské množstvo vybitých batérií, ktoré končia ako elektronický odpad na skládkach po celom svete. Takisto umožní amatérskym nadšencom vytvárať vlastné elektronické zariadenia bez batérií. Ako môže systém BFree fungovať nepretržite aj s prerušovanou energiou?

SWAN_042021

Napríklad keď slnko zájde za mrak a prestane napájať solárny panel zariadenia, jednoducho sa pozastavia prebiehajúce výpočty bez straty pamäte alebo nutnosti prebehnúť dlhý zoznam operácií pred reštartovaním po obnovení napájania. Táto technológia je súčasťou nového trendu známeho ako všadeprítomná výpočtová technika (ubiquitous computing), ktorého cieľom je sprístupniť výpočtovú techniku kedykoľvek a na akomkoľvek mieste prostredníctvom inteligentných zariadení a internetu vecí (IoT).

Zdroj: independent.co.uk.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

Luboslav Lacko klamar reakcia na: Elektronika bez batérií by mohla radikálne obmedziť e-odpad na skládkach

24.9.2021 01:09
Lackove bludy
Reagovať

RE: Sú to prínosné informácie a klamár si ty, dokonca si psychicky chorý - no drž sa :) reakcia na: Luboslav Lacko klamar

24.9.2021 13:09
Sú to prínosné informácie a klamár si ty, dokonca si psychicky chorý - no drž sa :)
Reagovať

RE: RE: Sú to prínosné informácie a klamár si ty, dokonca si psychicky chorý - no drž sa :) reakcia na: RE: Sú to prínosné informácie a klamár si ty, dokonca si psychicky chorý - no drž sa :)

24.9.2021 15:09
oh si radikalne leniva mysliet ako Lacko. Podajte si ruky ;)
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať