SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Filmové štúdiá využívajú 3D kópie hercov aby ich nahradili a nemuseli im platiť

Technológie
0

Štúdiá začínajú využívať umelú inteligenciu na nahradenie hercov vo vedľajších úlohách vo filmoch a televíznych reláciách. Táto technológia umožňuje vytvoriť realistické 3D modely ľudí, ktoré sa dajú použiť na vytvorenie davu, preplnených scén alebo dokonca na nahradenie hercov vo scénach, kde je nebezpečné alebo nákladné ich natáčať s skutočnými ľuďmi. Virtuálne kópie sú vytvorené pomocou techniky skenovania tváre, ktorá používa špeciálne kamery na vytvorenie trojrozmerného modelu tváre osoby.

Tento model sa potom môže použiť na vytvorenie virtuálnej postavy, ktorá vyzerá ako pôvodná osoba. Virtuálne kópie môžu byť tiež použité na vytvorenie realistických davov, ktoré sa dajú použiť na vytvorenie ruchu v mestských scénach alebo na vytvorenie masy ľudí na koncerte.Táto technológia má potenciál priniesž revolúciu v spôsobe, akým sa vyrábajú filmy a televízne relácie. Umožňuje štúdiám vytvoriť realistické a pútavé scény bez toho, aby museli najímať veľké množstvo hercov alebo riskovať zranenie hercov počas natáčania.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

Existuje však aj niekoľko obáv spojených s používaním virtuálnych kópií vo filmoch a televíznych reláciách. Na jednej strane táto technológia môže viesť k strate pracovných miest pre hercov a okrem toho táto technológia môže byť použitá na vytvorenie realistických deepfakes, ktoré sa dajú použiť na šírenie dezinformácií alebo na poškodenie reputácie vybraných ľudí.

 

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať