SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Fotoaparát NUCA vyzlečie každého človeka do naha

Výskum a vývoj
0

NUCA je fotoaparát, ktorý pomocou technológie AI vyzlečie človeka za 10 sekúnd. Ide o funkčný prototyp, ktorý vytvorili Mathias Vef a Benedikt Groß. Tvorcovia ho opisujú ako umelecký projekt, ktorého cieľom je vyvolať diskusiu o potenciáli AI a jej vplyve na férovosť algoritmov. Prototyp NUCA je 3D tlačený fotoaparát so širokouhlým objektívom. Po nasnímaní sa fotografia odošle na server, ktorý pomocou klasifikátora analyzuje pohlavie, vek, rasu atď.

Tieto informácie sa potom použijú na vygenerovanie textového podnetu, ktorý sa prenesie do generatívnej umelej inteligencie Stable Diffusion meniacej text na obraz. Generátor v spolupráci s modelom od Civitai vytvorí nahé telo. Fotoaparát používa aj open source nástroj na výmenu tváre, ktorý pridáva tvár z pôvodnej fotografie do obrazu vygenerovaného umelou inteligenciou. 

Hoci výsledky nie sú vždy dokonalé, často sú celkom presvedčivé. Proces od nasnímania fotografie až po vytvorenie nahého obrazu vygenerovaného AI trvá asi 10 sekúnd, ale dá sa optimalizovať tak, aby bol ešte rýchlejší. NUCA nemá byť produktom určeným na predaj, ale je súčasťou výstavy s názvom Uncanny v Berlíne.

Tvorcovia chceli zisťovať reakcie ľudí na projekt, pričom si uvedomovali, že ohlas bude rôzny. Fotoaparát zdôrazňuje jednoduchosť, s akou môže AI vytvárať bez súhlasu nahé obrázky, čo je problém, ktorý existuje už roky. NUCA však celý proces zhŕňa do jedného objektu a spája tvorcu a subjekt obrazu v jednej miestnosti.

Zdroj: 404media.co.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať