SAMSUNG_112021 SAMSUNG_112021 SAMSUNG_112021 Advertisement

Foxconn predstavil svoje prvé tri elektromobily: sedan, SUV a autobus

Technológie
0

Kľúčový dodávateľ Applu Hon Hai Precision Industry, známejší pod názvom Foxconn, uviedol na trh tri nové elektrické vozidlá. Ide o SUV Model C, sedan s označením Model E a autobus Model T. Taiwanská spoločnosť hovorí, že všetky tri vozidlá majú spoločný podvozok. Nebudú však niesť názov Foxconn, ale novú značku Foxtron. Ide o futuristický názov pre rad vozidiel nabitých technológiami.

Foxconn už minulý rok na svojom výročnom podujatí oznámil svoje zámery vstúpiť do automobilového sektora a predstavil open source architektúru pre elektromobily, ktorá umožní viacerým zákazníkom spolupracovať pri vývoji vlastných produktov. Foxconn nazval nové modely „prototypmi referenčného dizajnu“, pretože slúžia ako referenčné verzie, ktoré môžu klienti použiť pri konečných návrhoch.

Taiwanské automobilky Luxgen a Yulon Group budú prvými zákazníkmi Foxtronu. Ako prvý z troch nových elektromobilov by sa mal dostať na trh Model C v roku 2023. Cieľom spoločnosti je za päť rokov urobiť z elektrických vozidiel biznis s hodnotou 35 miliárd dolárov. Foxconn plánuje začať sériovú výrobu elektrických automobilov v USA a Thajsku v roku 2023 a rokoval aj o možných miestach v Európe.

Zdroj: benzinga.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať