SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Haptická vesta OWO Game umožní pocítiť, keď vás virtuálne zastrelia

0

Nová haptická vesta od španielskej spoločnosti OWO sľubuje také ponorenie do virtuálnej reality, aké sme ešte nezažili. Vesta s názvom OWO Game sa ešte len má uviesť na trh a je navrhnutá tak, aby dokázala simulovať širokú škálu pocitov v hornej časti tela. Pocity sa prenášajú bezdrôtovo a v reálnom čase pre akúkoľvek hru, ktorú hráte. A nezáleží vraj na tom, či hráte na mobile, na konzole alebo na PC. Na dosiahnutie tohto cieľa spoločnosť uložila do 10 oblastí na veste „vibračné moduly“.

Vesta je vyrobená z elastanu, priedušnej látky a elastických káblov. Z obrázkov to vyzerá tak, že dve pocitové zóny sú na bruchu, dve na hrudi, jedna na prednej strane každej paže a štyri v dolnej časti chrbta. Existuje aj aplikácia, ktorá umožňuje prispôsobiť množstvo použitej sily. Možno tak vytvárať najrozličnejšie vnemy (dovedna ich je 30), ako je dážď, výstrel, vietor, objatie, voľný pád či jazda rýchlosťou 160 km/h. Háčik je v tom, že pod vestou nemôžete mať oblečené nič, pretože sú na nej „gélové náplasti“, ktoré sa musia dostať do kontaktu s vašou pokožkou, aby vyvolali pocity.

Najšialenejšia „funkcia“, ktorú podľa tlačovej správy táto vesta ponúka, je zažiť pocit, že ste postrelený, cítiť, ako vám guľka preniká do oblasti žalúdka a potom opúšťa telo v dolnej časti chrbta, následne zažijete pocit krvácania z čreva. Pravdupovediac, nezdá sa, že by to bolo niečo mimoriadne zábavné, dokonca ani virtuálne. O veste OWO Game budeme zrejme už čoskoro počuť viac, pretože získala ocenenie za inováciu, udeľované organizátormi podujatia CES. Očakáva sa, že bude debutovať práve na nadchádzajúcom veľtrhu. Cena ani dátum dostupnosti zatiaľ nie sú známe.

Zdroj: extremetech.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať