SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

High tech invalidný vozík dokáže chodiť po schodoch a zdvihnúť sedadlo do výšky

3

Scewo BRO je elektrický invalidný vozík, ktorý poskytuje používateľovi široké spektrum možností, ktoré bežne nie sú k dispozícii. Nielenže môže zvýšiť sedadlo, aby používateľ pohodlnejšie dosiahol na vyššie uložené veci, ale ponúka aj funkciu automatického vyvažovania, takže môže stúpať po schodoch.

BRO ako jediný invalidný vozík na svete kombinuje jazdu na dvoch kolesách so stúpaním po schodoch. Navyše vďaka umožňuje aj intuitívne ovládanie. Vozík navrhol tím Scewo vo Švajčiarsku, ktorý chcel pôvodne vyvíjať robota, ktorý si nezávisle udržiava rovnováhu pri jazde na dvoch kolesách a dokáže vyliezť po schodoch. V súčasnosti je BRO k dispozícii iba vo Švajčiarsku, Nemecku a Rakúsku.

Zdroj: laughingsquid.com.

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

cena reakcia na: High tech invalidný vozík dokáže chodiť po schodoch a zdvihnúť sedadlo do výšky

24.8.2021 11:08
40.000 USD .. no to nebude pre kazdeho. Chapem ze sa toho nepreda na tisice aby to zaplatilo vyvoj a urobilo vyrobok lacnejsim. Chcelo by to nieco viac dostupnejsie. a tym padom masovejsie.
Reagovať

RE: Nevieš čítať? reakcia na: cena

24.8.2021 18:08
Ty asi dobre nevidíš: dostupný v Nemecku, Rakúsku a Švajčiarsku aka pre bohatých. Slovenská žobrač v dodávke nie je zahrnutá, tak sa už konečne zobuď. Slovač sú občania druhej kategórie: od potravín až po prídavky na deti pre opatrovateľky v Rakúsku. Všetkého menej a horšieho nám dávajú.
Reagovať

otras reakcia na: High tech invalidný vozík dokáže chodiť po schodoch a zdvihnúť sedadlo do výšky

24.8.2021 01:08
Akurat dalsi vizualny smog do mesta vyrobili. To koleso, co sa tam toci, nik nie je na neho zvedavy. Este mu dali pas, nech to otravuje kazdeho.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať