Hightech lyžica zintenzívňuje vnímanie chuti potravín

0

Niektorí ľudia majú pocit, že ich jedlo nie je dostatočne chutné, ak doň nepridajú soľ či cukor. Lyžička SpoonTEK ponúka zdravšiu alternatívu, pretože údajne zintenzívňuje vnímanie chuti potravín neškodným zapnutím chuťových pohárikov používateľa. Lyžička SpoonTEK, ktorú vyrába rovnomenný americký startup, má zabudovanú batériu a elektroniku vrátane jednej elektródy na spodnej strane rukoväti a jednej v naberacej časti. Rovnako ako bežné lyžice je zariadenie určené na používanie pri pokrmoch, ako sú polievky, dusené jedlá, jogurty alebo zmrzlina.

Používateľ položí jeden prst na elektródu v rukoväti lyžice SpoonTEK, zatiaľ čo jedlo v naberacej časti pokrýva druhú elektródu. Keď si osoba vloží lyžicu do úst, vytvorí elektrický obvod, v ktorom prúd prechádza z lyžice cez jedlo do jazyka. LED dióda na lyžičke sa rozsvieti, aby potvrdila, že sa to deje. Podľa tvorcov je výsledkom mierna elektrická stimulácia chuťových pohárikov jazyka, ktorá dočasne zlepšuje chuťový vnem používateľa.

Predplatné NEXTECH 2021

Potenciálni kupujúci by mali vedieť, že zariadenie sa neodporúča používať ľuďom, ktorí majú implantované elektrické zdravotnícke zariadenia, ako napríklad kardiostimulátory, ani tým, ktorí trpia záchvatmi. Ľudia s piercingom v perách alebo jazyku by si ho mali pred použitím odstrániť. Lyžička SpoonTEK je už k dispozícii na webovej stránke spoločnosti za 29 USD v čiernom, sivom alebo béžovom farebnom variante.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať