SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Hydroponický systém Babylon zmení podobu poľnohospodárstva

5

Tradičné metódy poľnohospodárstva často obmedzujú faktory, ako sú počasie, kvalita pôdy a geografické obmedzenia. Hydroponický systém spoločnosti Babylon je priekopnícke riešenie, ktoré tieto obmedzenia odstraňuje. Tento prístup využíva vodu obohatenú živinami ako médium na pestovanie plodín, čím sa eliminuje potreba pôdy. Výsledkom je, že plodiny možno pestovať autonómne, vnútri a v kontrolovanom prostredí, čím sa otvára nová éra v poľnohospodárstve.

Základom hydroponického systému Babylon je jeho schopnosť poskytovať plodinám presnú a na mieru prispôsobenú výživu. Technológia optimalizuje podmienky rastu tým, že dodáva základné živiny priamo rastlinám prostredníctvom vody. Jeden z najzaujímavejších aspektov hydroponického systému Babylon je jeho schopnosť výrazne skrátiť čas medzi zberom a spotrebou.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Šéfkuchári na palubách výletných lodí, v kaviarňach a iných zariadeniach môžu teraz ponúknuť svojim zákazníkom domáce produkty zozbierané len chvíľu pred ich podávaním.  Babylon nie je len koncept, ale praktické a rozšíriteľné riešenie. Zákazníkom sa už predalo a prenajalo viac ako 200 funkčných systémov. Svedčí to o rastúcom zavádzaní hydroponického pestovania bez pôdy v rôznych odvetviach. 

Hydroponický systém spoločnosti Babylon je okrem okamžitých výhod prísľubom ekologickejšej a udržateľnejšej budúcnosti. Vďaka minimalizácii používania pôdy táto technológia šetrí prírodné zdroje a znižuje uhlíkovú stopu spojenú s tradičným poľnohospodárstvom. Navyše vnútorné a kontrolované prostredie zmierňuje riziká, ktoré predstavujú nepredvídateľné poveternostné podmienky, čím sa zabezpečuje stály a spoľahlivý výnos plodín počas celého roka.

Zdroj: cryptopolitan.com.

Redakcia

Všetky autorove články

5 komentárov

Hydroponický systém ..... reakcia na: Hydroponický systém Babylon zmení podobu poľnohospodárstva

19.9.2023 18:09
Môj otec pestoval karafiáty v hydroponickom systéme ešte za Dr. Husáka....

bože ako ten čas letí

na čo to vlastne teraz tí vedci prišli?
Reagovať

Hydropónia reakcia na: Hydroponický systém Babylon zmení podobu poľnohospodárstva

1.9.2023 09:09
Hydropónia je pestovanie rastlín bez pôdy, ale s nosným substrátom ktorý drží koreňový systém. V článku je ale opisované pestovanie bez pôdy a bez nosného substrátu. Také niečo sa volá aeropónia a bežne sa to komerčne používa už desaťročia aj v kombinácii s vertikálnym umiestnením rastlin. Výsledky si človek kľudne zakúpi v hociakom obchode aj tu na Slovensku. Takže vedci vymysleli buď koleso, alebo stroj času ktorý ich vynález ukázal v budúcnosti kedy sa už bežne používa.
Reagovať

RE: Hydropónia reakcia na: Hydropónia

19.9.2023 18:09
Na pestovanie rastlín formou hydrophonie sa môže použiť napríklad minerálna vlna ktorá sa používa aj na zapepľovanie. My sme v nej mali karafiáty. V nastavených časových intervaloch do nej prúdila vodná zmes s výživnými látkami potrebnými pre danú rastlinu ktorá tam bola zasadená
Reagovať

Nie nie - mýlite sa reakcia na: Hydroponický systém Babylon zmení podobu poľnohospodárstva

30.8.2023 13:08
A všetko bude chutiť ako paradajky v tescu v decembri. človek nevymyslí nič lepšie ako doma pestovaná zelenina...
Reagovať

dementatorLacko-aHubinsky reakcia na: Hydroponický systém Babylon zmení podobu poľnohospodárstva

30.8.2023 09:08
dementatorLacko-aHubinsky
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať