CANON_122023 CANON_122023 CANON_122023

IFA 2023: Systém Samsung SmartThings naďalej vylepšuje prepojenie medzi zákazníkmi a užitočnými prístrojmi

Tlačové správy
0

Vďaka novému prieskumu Samsung vie, aké technologické novinky chcú používatelia v domácnostiach

Spoločnosť Samsung Electronics dnes predstavila najnovšie inovácie pre inteligentnú domácnosť. Na tlačovej konferencii na veľtrhu IFA 2023 firma zoznámila účastníkov so svojou víziou ďalšieho rozvoja platformy SmartThings, vďaka ktorej sa zákazníci po celej Európe budú môcť sústrediť na to, čo považujú za najdôležitejšie, či už ide o úspory energie, bezpečnosť, prístup k zábave alebo produktivitu v každodennom živote. Ekosystém SmartThings neustále rastie a má už 283 miliónov používateľov, ktorí si môžu na mieru upraviť prevádzku svojich domácností a riadiť celý rad prístrojov a spotrebičov pomocou jedinej mobilnej aplikácie.

Samsung na veľtrh IFA 2023 prináša výsledky nového zákazníckeho prieskumu, v ktorom firma po celej Európe zisťovala, ako si zákazníci predstavujú ďalší vývoj domácich technológií.

„Aj naďalej plánujeme spájať zákazníkov s ľuďmi, miestami a činnosťami, ktoré majú najradšej,“ hovorí Benjamin Braun, marketingový riaditeľ Samsung Europe. „Stále budeme využívať najnovšie technologické inovácie a rozvíjať s ich pomocou ekosystém SmartThings tak, aby si ľudia mohli skutočne naplno vychutnať prepojený svet.“

Ešte lepšie domáce zážitky

Aplikácia SmartThings umožňuje používateľom ovládať systémy v domácnosti z ľubovoľného miesta na svete, čo znamená skvelú zábavu a zároveň bezpečné prostredie. Úloha domácnosti naprieč Európou v posledných rokoch rastie – slúži na prácu, zábavu aj fyzické aktivity. Sedem z desiatich používateľov (71 %) súhlasilo, že technológia má pozitívny vplyv na ich každodenný život – okrem iného na ich komunikáciu s rodinou a priateľmi, na plnenie najrôznejších povinností aj na koníčky[1].

Napríklad náruživí kuchári sa môžu naplno oddať svojej vášni pomocou platformy Samsung Food. Tento nový univerzálny nástroj umožňuje ukladať a zdieľať recepty, plánovať varenie aj nakupovať. Platforma predstavená práve na tlačovej konferencii na veľtrhu IFA je v súčasnej dobe k dispozícii v 104 krajinách v 10 jazykoch a nájdeme v nej kulinárske tipy a odborné rady z celého sveta. Vďaka ekosystému SmartThings ju navyše možno využiť aj priamo pri varení – z aplikácie je možné nastaviť správnu teplotu rúry aj dĺžku pečenia. Nemusíte sa obávať, že by vám došli recepty, k dispozícii je ich vyše 160 tisíc.

Koncom tohto roku ponúkne platforma Samsung Food vďaka technológii Food AI na mieru šité recepty podľa stravovacích návykov a požiadaviek jednotlivých používateľov. Okrem iného bude jednoducho možné vytvárať z uložených receptov ich vegánske varianty. Pri ďalšej tohtoročnej aktualizácii sa Samsung Food automaticky prepojí s aplikáciou Samsung Health a pripraví používateľom stravovacie plány na mieru, dokáže im tiež pomáhať v plnení ich cieľov v oblasti starostlivosti o zdravie. V roku 2024 medzi funkcie pribudne aj novinka Food Lens, ktorá s pomocou technológie Vision AI overí nutričné hodnoty jednotlivých potravín na základe ich fotografií a odporučí, čo z nich najlepšie uvariť.

Na svoje si prídu aj milovníci domácej zábavy – nie nadarmo je Samsung už 17 rokov v rade jednotkou medzi výrobcami televízorov[2]. Rad ultra veľkých uhlopriečok sa teraz dočkal očakávanej novinky v podobe modelu Neo QLED 8K QN990C a QLED 4K Q80C s uhlopriečkou 98 palcov (249 cm). Európski používatelia sa navyše môžu tešiť na kompletný rad Micro LED obrazoviek s bezprecedentným kontrastom a jedinečnou kresbou detailov pri sledovaní filmov aj hraní hier.

Na konferencii sa predstavil aj nový univerzálny prenosný projektor The Freestyle 2. generácie, vďaka ktorému si môžete premietať filmy, seriály a ďalší obsah vo veľkom formáte kdekoľvek a kamkoľvek, pokojne aj na strop. Vďaka funkcii Smart Edge Blending je navyše možné spojiť obraz z dvoch projektorov do jedného, buď na výšku, alebo aj na šírku, a môžete vytvoriť panoramatický obraz s veľkosťou 160” alebo 120” pri zobrazení na výšku.

The Freestyle 2. generácie navyše ponúka kompletný prístup ku cloudovému hraniu, kde sú k dispozícii najpopulárnejšie herné tituly od streamingových partnerov Samsungu.

Vďaka spolupráci s Xboxom a najnovšie aj so slávnou vývojárskou firmou Bethesda medzi ne patrí aj vynikajúca vesmírna role-playing sci-fi hra Starfield. Môžete si ju zahrať vďaka cloudovému hraniu a členstvu v programe Xbox Game Pass Ultimate, nie je k tomu potrebná žiadna konzola.

Nový projektor The Freestyle 2. generácie bude na Slovensku dostupný od 31. 8. 2023 s odporúčanou maloobchodnou cenou 999 €. Pri kúpe cez e-shop Samsung.sk môžu zákazníci od 31. 8. 2023 do 30. 9. 2023 využiť špeciálnu ponuku a získať Xbox Gamepass na 6 mesiacov, originálny herný ovládač Microsoft, originálnu externú batériu a silikónový obal v celkovej hodnote 325 € ako bonus.

Pomáhame planéte

Aj naďalej chce Samsung vyvíjať produkty a služby, ktoré šetria nielen peňaženky používateľov, ale aj celú planétu. Vyžadujú to aj samotní zákazníci – viac ako tri štvrtiny z nich, konkrétne 77 %, dávajú pri výbere nových technológií prednosť energeticky úsporným výrobkom, a to nielen z finančných, ale aj z ekologických dôvodov. Aj tu hrajú aplikácie, ako SmartThings, stále dôležitejšiu úlohu. Viac než dve tretiny používateľov (67 %)[3] chcú, aby sa ich budúci domáci spotrebič vedel pripojiť k aplikácii, ktorá bude monitorovať spotrebu energie daného prístroja a umožní jej znižovanie.

Ceny energií po celej Európe stúpajú[4] a 72 % respondentov uviedlo, že ich náklady na bežiace spotrebiče v domácnosti trápia. V ekosystéme SmartThings rieši tento problém režim AI Energy, ktorý umožňuje používateľom optimalizovať spotrebu podľa aktuálnej potreby a celkovo ju tak významne znížiť. Napríklad pri práčkach dokáže režim AI Energy znížiť spotrebu až o 70 %[5] vďaka funkcii EcoBubble, pri ktorej sa pri praní používa studená voda namiesto teplej.

Významnou novinkou je aj partnerstvo s celosvetovo pôsobiacou organizáciou Ocean Wise zameranou na ochranu oceánov a s odevnou firmou Patagonia. Z tejto spolupráce sa zrodil externý filter pre práčky s názvom Less Microfiber™, ktorý znižuje množstvo mikroplastov v pracom cykle až o 98 %[6]. Na veľtrhu IFA ho predstavil Charlie Cox, manažér pre mikroplasty z organizácie Ocean Wise, nasledovne: „Naša spolupráca s firmami Samsung a Patagonia ukázala, že priemyselné spoločnosti môžu hrať pri obmedzovaní množstva mikroplastov v oceánoch pozitívnu úlohu. Vďaka inováciám, ku ktorým patrí aj filter Less Microfiber™, môžeme ľuďom pomáhať pri znižovaní tzv. mikroplastovej stopy priamo v ich domácnostiach. Je to jednoduché riešenie pre každý deň, oceány nám zaň však budú vďačné.“

 

Za pozornosť stojí aj široká ponuka tepelných čerpadiel Samsung ako ekologických alternatív k plynovým kotlom. Tieto inovatívne inteligentné technológie zaznamenali od roku 2022 bezprecedentný nárast predaja o 97 %.[7] Tepelné čerpadlá využívajú súčasné zásobníky teplej vody alebo je možné dodať aj variant s integrovaným zásobníkom teplej úžitkovej vody s názvom Samsung ClimateHub. Aj tieto čerpadlá je možné zapojiť do ekosystému SmartThings a sledovať ich spotrebu, ovládať systém a nastavovať teplotu a režim podľa potrieb používateľa.[8]

Najnovší prírastok do radu monoblokových tepelných čerpadiel, model EHS Mono R290, sa začne predávať počas septembra. Tieto teleplné čerpadlá majú sezónnu energetickú účinnosť A+++.

Technológie Samsungu sa neustále vyvíjajú – pomáhajú používateľom, aby si vychutnávali život naplno, a pritom drobnými krôčikmi znižujú našu ekologickú stopu. Najnovšie telefóny Galaxy Z Flip5[9] a Fold5[10] a tablety radu Galaxy Tab S9[11] sú vyrobené s využitím celého radu recyklovaných materiálov, ku ktorým patrí napr. recyklovaný hliník, sklo či plasty z vyradených rybárskych sietí v oceánoch, sudov na vodu a PET fliaš. Aj hodinky radu Galaxy Watch6 sa čiastočne vyrábajú z recyklovaných spotrebných plastov. Všetky nové modely Galaxy sa balia do boxov z recyklovaného papiera[12].

Domácnosť v bezpečí

Samsung dobre vie, že inteligentné technológie pomáhajú používateľom všetkých generácií k väčšej bezpečnosti – spomínaný prieskum preukázal, že význam kvalitného zabezpečenia neustále rastie. Medzi najdôležitejšie funkcie smart prístrojov patria podľa používateľov stráženie domácnosti v neprítomnosti majiteľov (54 %), lepšia ochrana osamotených jedincov (39 %) a ochrana ostatných členov rodiny v neprítomnosti používateľov (39 %)[13].

Do ekosystému SmartThings sa preto zapojil celý rad partnerských firiem, ktoré sa dokážu postarať o tieto funkcie na najvyššej úrovni. Medzi novinky v ekosystéme patrí inteligentný zámok Yale Linus ® Smart Lock a nový ovládač Smart Opener for Gate&Garage – vďaka nim je možné zatvárať dvere aj brány na diaľku priamo v prostredí aplikácie.

Inteligentná technológia otvára cestu k budúcnosti

Samsung pracuje na budúcnosti, v ktorej budú hrať dôležitú úlohu možnosti nových technológií a ľudia budú mať ľahký prístup k funkciám, ktoré ich najviac zaujímajú. Práve preto je dôležité, aby bola technológia pre inteligentné domácnosti čo najdostupnejšia. Prieskum ukázal, že celá štvrtina Európanov považuje inteligentnú technológiu za dôležitý faktor pri výbere nového domova a funkčná smart domácnosť láka viac ako tri štvrtiny respondentov (presne 77 %)[14].

Samsung robí všetko pre to, aby sa z týchto predstáv stali reálne možnosti. Verí, že v ich uskutočnení zohráva kľúčovú úlohu spolupráca s ďalšími dôležitými partnermi. Medzi tie najnovšie patria spoločnosti ABB Smart Buildings a Sigma, jeden z najväčších svetových výrobcov fotovoltaických zariadení a akumulačných systémov. Chceme, aby si záujemcovia mohli zariadiť špičkovú inteligentnú domácnosť ešte predtým, než sa do nej nasťahujú.

Vďaka integrácii produktov ABB a SMA do ekosystému SmartThings Energy budú domácnosti ešte bezpečnejšie, inteligentnejšie a udržateľnejšie ako doteraz. Všetky spotrebiče môžu napríklad bežať len tak dlho, ako je to potrebné, a šikovný systém môže sledovať spotrebu energie na základe cien a obvyklého spôsobu použitia a optimalizovať túto spotrebu podľa aktuálneho slnečného svetla.

O spoločnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inšpiruje svet a tvorí budúcnosť svojimi prevratnými myšlienkami a technológiami. Spoločnosť novo definuje svet televízorov, smartfónov, tabletov, nositeľných chytrých zariadení, digitálnych spotrebičov, sieťových a pamäťových prvkov, LSI systémov, polovodičov a LED displejov. Najnovšie informácie nájdete v Samsung Newsroom na adrese www.samsungnews.cz.

 

 


[1] Prieskum prebehol v spolupráci s firmou Opinium na vzorke 2500 dospelých respondentov z Veľkej Británie, Francúzska, Nemecka, Španielska a Talianska. Konal sa v období 28. júla až 1. augusta 2023.

[2] Samsung je svetovou jednotkou v predaji TV 17 rokov v rade podľa správy spoločnosti Omdia.

[3] Prieskum prebehol v spolupráci s firmou Opinium na vzorke 2500 dospelých respondentov z Veľkej Británie, Francúzska, Nemecka, Španielska a Talianska. Konal sa v období 28. júla až 1. augusta 2023.

[4] GreenMatch. https://www.greenmatch.co.uk/blog/energy-prices-europe

[5] Na základe interného testovania modelu WW11BB944AGB v pracom programe pre bavlnené látky na 40 stupňov so zapnutým režimom AI Energy v porovnaní s praním bez režimu AI Energy.

[6] Zachytáva cca 89 – 98 %; podľa laboratórneho testu s použitím syntetického textilu s hmotnosťou 2 kg v modeloch WW90T734DWH a WF24A9500KW.

[7] V porovnaní s predajmi od januára do augusta 2022.

[8] Aplikácia SmartThings je k dispozícii pre zariadenia s operačnými systémami Android a iOS. Vyžaduje sa Wi-Fi pripojenie a účet Samsung. Niektoré modely vyžadujú na pripojenie do systému SmartThings samostatnú Wi-Fi jednotku.

[9] Galaxy Z Flip5: 15 komponentov s minimálnym podielom 10 % spotrebných recyklovaných plastov, 28 % predspotrebného recyklovaného hliníka, alebo so sklom Corning® Gorilla® Glass Victus® 2 s priemernou hodnotou 22 % predspotrebného recyklovaného skla. Medzi tieto komponenty patrí rámček pre tlačidlo hlasitosti, reproduktorový modul (horná a dolná), zadná horná časť, krytka pre konektor displeja, držiak pre kábel FPCB RF Cable Bracket, zadná prostredná časť, predná časť puzdra (hlavná a sekundárna), tlačidlo hlasitosti, rámček pre tlačidlo, dekorácia slúchadla, držiak konektora, držiak SIM karty, sklo na zadnej strane.

[10] Galaxy Z Fold5: 15 komponentov s minimálnym podielom 10 % spotrebných recyklovaných plastov, 28 % predspotrebného recyklovaného hliníka, alebo so sklom Corning® Gorilla® Glass Victus® 2 s priemernou hodnotou 22 % predspotrebného recyklovaného skla. Medzi tieto komponenty patrí rámček pre tlačidlo hlasitosti FPCB, horný reproduktorový modul (horný a dolný), dolný reproduktorový modul (horný a dolný), krytka pre konektor displeja, predná časť puzdra (hlavná a sekundárna), anténa (hlavná a sekundárna), tlačidlo hlasitosti, rámček pre tlačidlo, držiak SIM karty, držiak konektora, dekorácia fotoaparátu (horný a dolný), dolné okienko, sklo na zadnej strane.

[11] Galaxy Tab S9 Ultra: 17 komponentov s minimálnym podielom 10 % spotrebných recyklovaných plastov, 30 % predspotrebného recyklovaného hliníka, alebo so sklom Corning® Gorilla® Glass 5 s minimálnou hodnotou 10 % predspotrebného recyklovaného obsahu. Medzi tieto komponenty patrí držiak kábla, dekorácia dobíjačky pre pero, ľavý horný reproduktorový modul, pravý horný reproduktorový modul, ľavý dolný reproduktorový modul, pravý dolný reproduktorový modul, kryt zadnej strany, rámček krytu, rámček pre tlačidlo, horná podpera PCB, stredná podpera PCB , spodná strana držiaka kábla, držiak SIM karty, tlačidlo hlasitosti, postranné tlačidlo, dekorácia fotoaparátu, hlavné okno.

[12] 100 % recyklovaný papier sa používa na výrobu nasledujúcich komponentov: baliaci box, ochrana obalu, box na používateľskú príručku, podložka na užívateľskú príručku, DLC páska.

[13] Prieskum prebehol v spolupráci s firmou Opinium na vzorke 2500 dospelých respondentov z Veľkej Británie, Francúzska, Nemecka, Španielska a Talianska. Konal sa v období 28. júla až 1. augusta 2023.

[14] Prieskum prebehol v spolupráci s firmou Opinium na vzorke 2500 dospelých respondentov z Veľkej Británie, Francúzska, Nemecka, Španielska a Talianska. Konal sa v období 28. júla až 1. augusta 2023.

Zobrazit Galériu

Samsung Electronics Co., Ltd.

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať