SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Inovatívne delo bez hlavne využíva na vystreľovanie projektilov nadzvukový prúd plynu

1

Spoločnosť Wave Motion Launch Corp. so sídlom v Everette v štáte Washington získala od americkej armády kontrakt v hodnote takmer 1,6 milióna dolárov na pokračovanie vývoja svojej technológie Jet Gun. Koncepcia Jet Gun zahŕňa vystreľovanie nadzvukového prúdu plynu, ktorý poháňa projektil vysokou rýchlosťou.

Systém bez hlavne alebo akejkoľvek fyzickej konštrukcie má potenciál byť až 100-krát kompaktnejší ako raketa alebo konvenčné delo s rovnakým výkonom. Bezhlavňové odpaľovacie zariadenie dokáže fungovať s projektilmi rôznych veľkostí, čo dáva Jet Gunu výhodu v logisticky náročných prostrediach, kde nemusí byť k dispozícii munícia špecifického kalibru.

Wave Motion bude spolupracovať s Centrom pre vyzbrojovanie DEVCOM na vývoji prototypu a testovaní verzie Jet Gun, ktorú možno použiť v taktických aplikáciách nepriamej streľby. Zmluva bola udelená po tom, ako bola spoločnosť Wave Motion vyhlásená za víťaza v súťaži xTech Pacific. 

Spoločnosť, ktorú založili traja absolventi Washingtonskej univerzity Finn van Donkelaara, James Penn a Casey Dunn, využije vojenské finančné prostriedky na prijatie ďalších zamestnancov a rozšírenie výrobných a produkčných kapacít. Okrem vojenských a vesmírnych aplikácií by sa táto technológia mohla využívať aj v priemyselných odvetviach, ako je ťažba a vŕtanie.

Zdroj: geekwire.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

kLacko a kHubinsky, nacase aby bolo po vas a odpad co pisete si zoberte do hrobu reakcia na: Inovatívne delo bez hlavne využíva na vystreľovanie projektilov nadzvukový prúd plynu

28.5.2024 09:05
kLacko a kHubinsky, nacase aby bolo po vas a odpad co pisete si zoberte do hrobu
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať