ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

Inovatívne objektívy umožnia robiť telefónom fotografie v kvalite digitálnej zrkadlovky

5

Startup Glass pracuje na zlepšení fotoaparátov smartfónov pomocou anamorfných objektívov a hlbokých neurónových sietí, čo by im v podstate umožnilo poskytnúť kvalitu obrazu, ktorá by konkurovala digitálnym zrkadlovkám. Fotoaparáty smartfónov v súčasnosti ponúkajú vysoký počet megapixelov ale snímky, ktoré nasnímate smartfónom, stále nedosahujú takú úroveň detailov a ostrosti, akú vidno pri snímkach z fotoaparátov DSLR.

Glass sa teraz snaží spojiť prenosnosť fotoaparátov smartfónov s lepšou kvalitou obrazu, akú majú digitálne zrkadlovky. Zakladatelia spoločnosti Ziv Attar a Tom Bishop využili svoje skúsenosti z práce na portrétnom režime iPhonu a iných metódach počítačovej fotografie. Ich riešenie zahŕňa lepšiu optiku, snímač veľkosti CMOS a neurónové siete, ktoré v kombinácii ponúkajú veľmi kvalitný obraz. Podarilo sa im osadiť obrovské snímače CMOS, ktoré zbierajú približne 9-krát viac svetla ako tradičné konštrukcie.

Využívajú aj anamorfné objektívy, ktoré sa prvýkrát objavili pri filmovej tvorbe v 20. rokoch minulého storočia a poskytujú väčšie detaily. Okrem toho Glass využíva umelú inteligenciu, ktorá pomáha dosiahnuť efekt bokeh a koriguje skreslenie a aberáciu, čo umožňuje až desaťnásobne zlepšenie kvality obrazu smartfónu. Metódy spoločnosti Glass však majú aj určité nevýhody, napríklad to, že nebude možné využiť optický zoom.

Fotoaparát smartfónu bude namiesto toho využívať digitálny zoom. Ten však bude fungovať lepšie vďaka vyššej základnej úrovni svetla, ktorú poskytne väčší snímač Glass. Startup prešiel od prototypov k tretej generácii zariadenia v podobe určenej pre telefón, aby ukázal, ako by sa technológia Glass mohla zmestiť do akéhokoľvek smartfónu.  

Zdroj: inputmag.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

5 komentárov

nezmysel reakcia na: Inovatívne objektívy umožnia robiť telefónom fotografie v kvalite digitálnej zrkadlovky

7.4.2022 15:04
mobil nikdy nebude fotiť rovnako ako DSLR mirorless a podobne, NIKDY. Foťáky majú objektívy hrubé a dlhé, prečo asi? mobil má optiku veľmi maličku a tým pádom nikdy nedosiahne takej kvality, všetko je umelo vytvorené, na foťakoch je všetko optikou, nezavádzajte ľudí...
Reagovať

Žumpár Žilinka reakcia na: nezmysel

7.4.2022 16:04
Technologia ide milovymi krokmi. Co bola kedysi pravda, dnes uz nemusi platit. Kedysi sa hovorilo, ze nic nenahradi film, a kto dnes foti na film? Cize ano, aj mobil moze dosiahnut kvalitu dnesnych zrkadloviek. Buduce zrkadlovky mozu byt teoreticky lepsie ako mobily, ale nemusia, vsetko zavisi od toho ako sa vyvinie technologia. Aj dnesny "pocitac" v mobile, ktory zmestis do vrecka, je lepsi ako salovy pocitac v minulosti.
Reagovať

Žumpár Žilinka reakcia na: Inovatívne objektívy umožnia robiť telefónom fotografie v kvalite digitálnej zrkadlovky

6.4.2022 17:04
No to je parada.
Reagovať

RE: Aj jáj, niekto chce, aby zrušili túto diskusiu :D Používa žumpára. reakcia na: Žumpár Žilinka

6.4.2022 18:04
Toho žumpára by som si odpustil v diskusii, lebo inak ťa zmažú a o toto tebe ide. Ale oni vravia: Sloboda slova. Ďalej sme sa o tebe dozvedeli, že používaš epic privacy browser 17:04 pre každý príspevok. Samozrejme si si zabudol nastaviť jazyk na anglický, prezradila ťa slovenská inštalácia a zabudol si vymazať po každom použití históriu so súbormi ;) Toť tvoja chabá vedomosť o anonymite na webe :) A vieš ako to zistíš? Zapni pornhub,com a ponúkne ti slovenské prostredie ty génius. Už ťa majú :)
Reagovať

RE: RE: reakcia na: RE: Aj jáj, niekto chce, aby zrušili túto diskusiu :D Používa žumpára.

6.4.2022 19:04
Ale chapes, ze nadpis klame, ci nie? Ze porovnavat kvalitu zrkadlovky s mobilom je znakom absolutnej technickej negramotnosti pisatela.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať