SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement

Inovatívny e-skúter sa za tri minúty dokáže pretransformovať na rikšu

Technológie
0

Hoci vzniklo už množstvo konceptov a fungujúcich prototypov meniacich tvar, máloktorý z nich by bol praktický v reálnom živote a dostatočne jednoduchý na transformáciu z jednej formy do druhej. Teraz však indický automobilový startup prichádza s modelom S32 EV, ktorý je elektrickým skútrom transformujúcim sa na e-rikšu a naopak.

Možno je to prekvapujúce, ale vozidlo typu e-rikša má veľký komerčný potenciál. Môže to byť úspešný produkt či už na dochádzanie do práce, doručovanie tovaru domov, alebo plnenie logistických požiadaviek. Aj e-skúter, navrhnutý špeciálne pre indický subkontinent, môže slúžiť na množstvo účelov – či už ide o cestu do supermarketu po potraviny, alebo prevážanie stredne veľkého nákladu po meste. Inováciou prvou v tomto odvetví je vymeniteľný rám karosérie.

Jednoducho stačí otvoriť prednú časť rikše a vysunúť dvojkolesové vozidlo. Táto premena trvá menej ako tri minúty vďaka špeciálne skonštruovanému pružinovému mechanizmu, ktorý rýchlo transformuje trojkolesovú e-rikšu na elektrický skúter. To všetko sa vykonáva stlačením tlačidla bez potreby akéhokoľvek náradia. Výsledkom je flexibilné vozidlo, ktoré môže mať podľa potreby ktorúkoľvek z dvoch podôb.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať