Samsung_06 Samsung_06 Samsung_06 Advertisement

Instagram napokon bude platiť influencerom

0

Ľudia na Instagrame budujú svoj biznis a značku, zároveň však pomáhajú budovať Instagramu jeho podnikanie. Hoci služba na zdieľanie fotiek a videí mnohým pomohla získať peniaze od nasledovateľov, do veľkej miery sa tak stalo mimo platformy. Influenceri uzatvárajú dohody so značkami, týkajúce sa vytvorenia sponzorovaných príspevkov či odporúčania konkrétnych produktov. Na rozdiel od iných videoplatforiem, ako je YouTube a Twitch, Instagram nikdy neplatil svojim tvorcom obsahu.

Teraz by sa to však mohlo zmeniť. Oznámil totiž dva nové spôsoby, ako môžu používatelia zarobiť peniaze. Prvý spôsob sú reklamy IGTV, ktoré sa začnú zobrazovať budúci týždeň. Príjmy z nich Instagram rozdelí, pričom najmenej 55 % pôjde tvorcom, čo je porovnateľné s YouTube. Okrem toho spoločnosť umožní fanúšikom sponzorovať svojich obľúbených tvorcov a firmy platenými „odznakmi“ vo videách Instagram Live, ktoré stoja menej ako 5 dolárov.

Vedľa ich mena potom umiestni malú ikonu v tvare srdca. Obe funkcie sa teraz testujú s malou skupinou tvorcov. Nové funkcie sú určené na pomoc ľuďom, ako sú napr. fitnes tréneri, ktorých činnosť bola počas pandémie pozastavená. Niektorí z nich v súčasnosti organizujú denné kurzy fitnes na Instagram Live. Často si ich pozrie veľa ľudí, ale tréner to nemá zaplatené.

Vďaka odznakom budú tréningy na Instagram Live síce stále zadarmo, ale fanúšikovia, ktorí chcú trénera podporiť, môžu teraz zaplatiť priamo v aplikácii. Odznaky nestoja veľa – diváci môžu platiť buď 0,99 dolára, 1,99 dolára, alebo 4,99 dolára. Tí, ktorí si kúpia odznak, budú mať vedľa svojich používateľských mien zobrazenú jednu, dve alebo tri ikony srdca v závislosti od toho, koľko zaplatili.

Hoci nové nástroje na monetizáciu znamenajú pre tvorcov na Instagrame veľkú zmenu, tieto funkcie nie sú originálne. YouTube zaviedol v roku 2018 vo svojich kanáloch „členstvo“, ktoré dáva divákom výhody, ak sponzorujú kanál sumou 5 dolárov mesačne. Aj Twitch má už roky sponzorský model a používa ikony ako platené odznaky na podporu streamerov.

Zdroj: wired.com.

Redakcia

Všetky autorove články
Instagram internet smartfon app apliakcia biznis peniaze

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať