SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement

Inteligentné slnečné okuliare ovládané aplikáciou menia priehľadnosť na požiadanie

5

Technologický startup Ampere vylepšil bežné slnečné okuliare Dusk o možnosť zmeny priehľadnosti. Tá sa mení na požiadanie prostredníctvom telefónnej aplikácie alebo stlačením tlačidla. Luxusný model okuliarov obsahuje aj zabudované reproduktory a mikrofón na uskutočňovanie hovorov. Na rozdiel od klasických fotochromatických šošoviek, ktoré menia priehľadnosť automaticky v reakcii na jasnejšie svetlo, Dusk sa vyrába s elektrochromatickými šošovkami. Tento druh skla mení priehľadnosť v reakcii na elektrické signály.

Používatelia majú niekoľko spôsobov, ako nastaviť, aké tmavé majú byť okuliare. Na spodnej strane jedného ramena je tlačidlo s tromi prednastavenými úrovňami priehľadnosti. Na podrobnejšie ovládanie je k dispozícii sprievodná aplikácia s posuvnou lištou, ktorá umožňuje používateľom vyberať akýkoľvek stupeň priehľadnosti od nuly do 100 percent. Obľúbené nastavenia sa dajú uložiť do profilov. Ampere hovorí, že k prepnutiu dôjde za 0,1 sekundy.

Ak sa uspokojíte so zmenou priehľadnosti, zrejme vám bude stačiť model Dusk Lite. Model Dusk však ponúka aj niekoľko reproduktorov a mikrofón na hands-free telefonovanie, zavolanie Siri a Google Assistant alebo počúvanie hudby a podcastov. Pokiaľ ide o výdrž batérie, spoločnosť tvrdí, že Dusk vydrží sedem dní pri využívaní tónovania alebo štyri hodiny nepretržitého používania reproduktorov. Okuliare majú odolnosť proti vode na úrovni IP65, čo znamená, že by ste sa s nimi nemali ponárať.

Ampere v súčasnosti zbiera financie na výrobu okuliarov Dusk na portáli Indiegogo, kde už 10-násobne prekonal svoj cieľ v hodnote 15 000 dolárov. Prispievatelia môžu získať Dusk za 249 dolárov alebo Dusk Lite za 179 dolárov. Dodávky by sa mali začať v auguste.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

5 komentárov

koľko zloby je vo vás komentujúcich, až sa divím reakcia na: Inteligentné slnečné okuliare ovládané aplikáciou menia priehľadnosť na požiadanie

6.6.2021 12:06
koľko zloby je vo vás komentujúcich, až sa divím
Reagovať

RE: koľko zloby je vo vás komentujúcich, až sa divím reakcia na: koľko zloby je vo vás komentujúcich, až sa divím

6.6.2021 15:06
Hej nechapavy, v nas zloby nie je vobec. Zloba je v tebe, co podporujes klamarov!
Reagovať

technologicka novinka reakcia na: Inteligentné slnečné okuliare ovládané aplikáciou menia priehľadnosť na požiadanie

5.6.2021 11:06
ktora existuje roky a je este omhnoho inteligentnejsia lebo narozdiel od tohoto kramu funguje bez mobilu a nabijania, aha:
https://www.youtube.com/watch?v=6zOF9EiZk-k
urcite obsahuje aj umelu inteligenciu, inak by take nieco snad ani nemohlo fungovat....
Reagovať

RE: technologicka novinka reakcia na: technologicka novinka

5.6.2021 14:06
umely program, nie inteligenciu!
Reagovať

postihnuta redakcia reakcia na: Inteligentné slnečné okuliare ovládané aplikáciou menia priehľadnosť na požiadanie

4.6.2021 00:06
Okuliare nemaju nic inteligentne!
Reagovať

Pridať komentár