Jeden obrázok dokáže “seknúť” Android na smartfóne

Technológie
0

Existuje fotografia zachytávajúca západ slnka na jazere obklopenom horami a lesom, ktorá má nesprávne kódovaný farebný profil, a ak si ju nastavíte ako tapetu na telefóne s Androidom, spôsobí to zlyhanie používateľského rozhrania. Tento obrázok koluje po sociálnych sieťach a mnohí zvedaví používatelia Androidu to považujú za osobnú výzvu na jeho nastavenie ako tapety.

Ak urobíte snímku obrazovky s týmto obrázkom alebo ho nejakým spôsobom upravíte, prepíšu sa problematické údaje farebného profilu. Ak s ním teda budete manipulovať, stane sa neškodným. Nejde len o smartfóny Samsungu, ani emulátory Androidu nie sú odolné proti chybám spôsobeným nesprávne kódovaným farebným profilom. Neskúšajte to, pokiaľ netúžite po úplnom resetovaní vášho telefónu.

Ak ste si tapetu predsa nainštalovali a váš telefón sa zasekol v slučke zapínania a vypínania obrazovky, je tu niekoľko riešení. Uveďte svoj telefón do bezpečného režimu (safe mode), tak možno budete mať dosť času na to, aby ste si nastavili opäť normálnu a bezpečnú tapetu.

Ak sa váš telefón nespustí v bezpečnom režime, ale vaše zariadenie má nejakú recovery aplikáciu, prejdite do tejto aplikácie na obnovenie a vyčistite údaje o tapete, aby ste obnovili pôvodnú tapetu. Ak všetko zlyhá, choďte do zavádzača (bootloader) a obnovte továrenské nastavenia telefónu. 

Zdroj: androidcentral.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
smartfon Android

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať