SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Kľúčová funkcia iPhonu 12 bola odhalená

0

Už nejaký čas sa povráva, že iPhone 12 dostane fotoaparát so snímačom ToF (time-of-flight). To je jediná významná odlišnosť od vynikajúceho fotoaparátu na telefóne iPhone 11 Pro. Zdroje webu Fast Company hovoria, že zvesti o „svetovom“ 3D fotoaparáte, ktorý sa objaví v iPhone 12, sú pravdivé. Snímač hĺbky, ktorý sa skladá z lasera a senzora kombinovaného so softvérom, umožní iPhonu 12 zmerať vzdialenosť od objektu pred ním presnejšie, čo bude prospešné pre skúsenosť s rozšírenou realitou a foto/video efekty.

Nový 3D fotoaparát bude mať množstvo výhod. Patria medzi ne lepšie vyzerajúce portréty a krajší efekt bokeh s presnejším rozlíšením medzi vrstvami popredia a pozadia. Apple vraj vyvíja aj aplikáciu AR pre systém iOS 14, ktorá používateľom umožní nasmerovať ich iPhone na položky v Apple Store a Starbucks a na obrazovke telefónu budú vidieť doplňujúce informácie.

Zdroj upozorňuje, že Apple už nejaký čas zvažuje pridanie tejto vlastnosti do iPhonu a túto verziu zlepšuje už dva roky. Mnoho konkurenčných telefónov už používa snímače ToF (napr. Samsung Galaxy Note 10 Plus, Galaxy S20 Plus a Galaxy S20 Ultra, Huawei P30 Pro a Mate 30 Pro), takže je čas, aby ich Apple dobehol.

Zdroj: tomsguide.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
iPhone Apple smartfon

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať