Luxusný život na zadných sedadlách BMW radu 7

1

Za posledných niekoľko desaťročí sme videli veľa koncepčných vozidiel, ktoré boli prezentované ako fantastické autonómne salóny so sedadlami pripomínajúcimi exkluzívny nábytok a veľkolepými obrazovkami infotainmentu pre cestujúcich, ktorí v budúcnosti budú môcť pracovať alebo relaxovať na cestách. BMW teraz v novom sedane radu 7 prichádza s 31-palcovou obrazovkou Theater Screen pre zadné sedadlá, ktorá zahanbí aj niektoré domáce kiná. Obrazovka Theater Screen má uhlopriečku presne 31,3 palca, rozlíšenie 8K a dokáže zobrazovať médiá v pomere strán 16:9, 21:9 alebo 32:9.

Rad 7 má bezdrôtové pripojenie 5G a zabudovaný Amazon Fire TV, takže cestujúci môžu streamovať 4K UHD obsah v aplikáciách ako Amazon Prime, HBO Max, Hulu, Netflix, Twitch a YouTube. Takisto môžu streamovať hudbu, hrať hry, sledovať živé televízne vysielanie, prezerať informácie o ceste alebo sledovať vopred stiahnuté médiá. Pripojiť možno dva páry slúchadiel s bluetooth a rôzne divácke profily vám umožnia pokračovať vo filme alebo seriáli tam, kde ste doma prestali.

Theater Screen je dotykový a môže sa elektronicky posúvať dopredu a dozadu, aby sa dosiahol lepší uhol sledovania. Cestujúci na zadných sedadlách môžu systém ovládať aj hlasovými povelmi alebo pomocou 5,5-palcových dotykových displejov zabudovaných v každých zadných dverách. Tie ovládajú nielen informačno-zábavný systém a hlasitosť, ale aj klimatizáciu, sedadlá, osvetlenie a ďalšie funkcie. Takáto obrazovka, samozrejme, potrebuje špičkové audio. Každé vozidlo z radu 7 je štandardne vybavené zvukovým systémom Bowers & Wilkins s 18 reproduktormi a výkonom 655 W.

Vybrať si však možno aj systém 4D Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound, ktorý obsahuje spolu 36 reproduktorov a zosilňovač s výkonom 1965 wattov. Štyri z týchto reproduktorov sú v strope a každá opierka hlavy obsahuje dva priestorové reproduktory. Systém 4D využíva aj budiče v sedadlách, ktoré vibrujú v spojení s prehrávaným zvukom. BMW spolupracovalo s Hansom Zimmerom na návrhu najrôznejších unikátnych zvukov pre vozidlo vrátane zvukov akcelerácie pre plne elektrický model i7.

Keď sa Theater Screen nepoužíva, zloží sa do strechy a vyzerá ako hrubá priečna lišta, ktorá rozdeľuje sklo. Nie je to však len obyčajné panoramatické strešné okno. Rad 7 sa štandardne dodáva so systémom Panoramic Sky Lounge. Je to jeden pevný kus skla siahajúci cez celú strechu, ktorý má zabudované svetelné LED vlákna.

Vzor svetiel odzrkadľuje prešívanie na sedadlách a farbu možno nakonfigurovať podľa individuálnej schémy alebo prispôsobiť zvolenému prostrediu My Mode.  K dispozícii sú aj animácie, napríklad uvítací efekt pri nastupovaní do vozidla. Zážitok na zadných sedadlách je pre veľký luxusný sedan, ako je rad 7, veľmi dôležitý, najmä na trhoch, ako je Čína, kde je vozenie šoférom celkom bežné. Pritom BMW očakáva, že približne 70 % vozidiel z nového radu 7 sa predá v Číne.

Po vybavení balíkom Executive Lounge získajú zadné sedadlá masážne funkcie a môžu sa sklopiť až o 42,5 stupňa, majú takisto nastaviteľné krčné vankúše, vyhrievané opierky rúk a výklopný sklený ovládač infotainmentu. Rad 7 sa ponúka aj s luxusnou kombináciou vlneného a kašmírového čalúnenia, ako aj s prepychovou kožou. Rady 7 a i7 sa začnú predávať koncom roka, pričom Theater Screen bude stáť približne 5000 USD.

Zdroj: cnet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Piči, ale je to drahé. A to len ten skurvený monitor stojí päť tisíc do bé em wéčka? Mňa jebne z týchto cien, kurva tam, do piči reakcia na: Luxusný život na zadných sedadlách BMW radu 7

1.5.2022 16:05
No do piči, to sú ceny. Ja asi zdochnem. Kurva tam.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať