SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Mapy Google dostanú osobitné rozhranie režimu pre auto

0

Google už má používateľské rozhranie navigácie do auta vo forme Android Auto, teraz však chce implementovať veľmi podobný koncept v Google Mapách. Rozhranie sa vzhľadom podobá na Android Auto, líši sa však tým, že je úplne založené na aplikácii Mapy. Spodná časť má v navigačnom režime dve tlačidlá – jedno na hlasové ovládanie a druhé na „domovskú obrazovku“. Tretia ikona Máp sa zobrazuje, ak nie ste na navigačnej obrazovke, ako rýchly spôsob, ako sa k nej vrátiť.

Hneď nad tým je prehrávanie hudby, ktoré obsahuje veľký text a tlačidlá. Všetko ostatné je štandardné používateľské rozhranie navigácie v Mapách, ktoré už poznáme. Klepnutím na tlačidlo domovskej obrazovky sa dostanete na intuitívnu obrazovku, kde nájdete všetko potrebné – hovory, správy, prehrávače hudby a aplikácie na podcast.

Obrazovka Hovory obsahuje vaše prvé tri kontakty a tri posledné hovory spolu s tlačidlom Zavolať niekomu inému. K dispozícii je aj vyhradené tlačidlo pre YouTube Music. Zdá sa, že nové rozhranie slúži v podstate rovnako ako používateľské rozhranie Android Auto na telefóne, chýba iba možnosť používať na navigovanie Waze. Nový navigačný režim pre Mapy ešte nie je úplne nasadený, získali ho zatiaľ len niektorí používatelia.

Zdroj: androidpolice.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať